Samsung Galaxy Z Fold 3 ma posiadać układ graficzny od AMD

Samsung Galaxy Z Fold 3 ma posiadać układ graficzny od AMD

Samsung posiada w swojej ofercie składane smartfony, a w przyszłości do tej grupy dołączy Galaxy Z Fold 3. Teoretycznie producent powinien zastosować w nim procesor Qualcomm Snapdragon 888 / Exynos 2100, które na wyposażeniu ma zależnie od wersji oraz regionu Galaxy S21, ale czy aby na pewno? W przypadku układu graficznego południowokoreańskie przedsiębiorstwo również szykuje zmianę. Zgodnie z dostępną informacją nie będzie nim Adreno 660 czy Mali G78MP14, ale GPU od AMD. Należy zaznaczyć, że doniesienia o tym, że jeden z następnych flagowych produktów marki będzie zawierał właśnie procesor graficzny Czerwonych pojawiały się już jakiś czas temu, aczkolwiek nie sprecyzowano, o jaki model chodzi. Tym razem serwis Phonearena zasugerował, że to SoC umieszczony wewnątrz Galaxy Z Fold 3 powinien zawierać grafikę od AMD.

Galaxy Z Fold 3 ma zostać wyposażony w SoC, w którym za grafikę odpowiada AMD.

Chodzi więc najpewniej o Exynosa 9925, który będzie pierwszym procesorem zawierającym układ od producenta Radeonów. O ile Exynos 2100 pod względem wydajności jest porównywany ze Snapdragonem 888, to ten ostatni nadal posiada przewagę nad konkurentem. Aby sprostać presji ze strony Qualcomma, Samsung nawiązał współpracę z AMD w zakresie udzielenia licencji na architekturę grafiki RDNA, z kolei kilka miesięcy temu do internetu trafiły pierwsze wyniki benchmarków sugerujące, iż tajemniczy Exynos wygrywa ze Snapdragonem oraz zostawia daleko w tyle Bionic od Apple. Jakie będą efekty tego partnerstwa przekonamy się dopiero po premierowych testach. Debiut Galaxy Z Fold 3 jest planowana w 2021 roku.

Warto wspomnieć, że Galaxy Z Fold 3 prawdopodobnie będzie pozbawiony slotu na rysik S Pen. Chociaż Samsung pierwotnie miał takie plany to ostatecznie je porzucił, ponieważ rysik nie zmieści się w obudowanie, a ponadto miałby narazić urządzenie na potencjalne uszkodzenie z powodu dostającej się do środka wody czy pyłu. Mimo wszystko to pewne zaskoczenie, bowiem wcześniejsze rendery smartfona czy przecieki wyraźnie sugerowały, że południowokoreańskie przedsiębiorstwo zapewni slot na S Pen.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Z Fold 3 ma posiadać układ graficzny od AMD

 0