Samsung idzie w ślady Apple i wypowiada wojnę przeciekom informacji

Samsung idzie w ślady Apple i wypowiada wojnę przeciekom informacji

W ubiegłym miesiącu Apple zaczęło reagować na przecieki informacji, wysyłając listy od prawników do niektórych chińskich informatorów, a nawet projektanta Concept Creatora, który na swoim kanale na Twitterze zamieszczał m.in. wczesne rendery iPhone'ów. Teraz w ślady Cupertino idzie Samsung, który postanowił poważnie traktować wycieki informacji o produktach. Znany informator Max Jambor  ostrzegł na Twitterze, że Samsung zaczyna wysyłać powiadomienia o naruszenia praw autorskich w związku ze zdjęciami i filmami dotyczącymi nieujawnionych oficjalnie produktów, próbując usunąć je z internetu. Samsung może mieć dość przedpremierowych ujawnień, bo tylko w ciągu ostatnich tygodni wyciekły pełne informacje na temat Samsung Galaxy Z Fold 3, Z Flip 3, Buds 2, Watch 4 i Watch 4 Classic.

Samsung ma dość wycieków informacji i śladem Apple wysyła żądania usunięcia zdjęć, renderów itp. powołując się na prawa autorskie.

Filmy ukazujące Galaxy Z Flip 3 został już usunięty w odpowiedzi na roszczenia dotyczące praw autorskich ze strony Samsunga. Inne materiały prasowe, które wyciekły, znikną zapewne w ciągu najbliższych dni. Warto podkreślić, że Samsung skupia się obecnie na pierwotnych źródłach wycieków, prawdopodobnie po to, aby zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości. Oznacza to, że media przekazujące informacje dalej, póki co nie będą obiektem zainteresowania prawników. Inne źródło informacji - Evan Blass - usuwając z profilu wszystkie ostatnio ujawnione informacje o urządzeniach Samsunga.

Samsung rzekomo rozważa różne możliwości, które mają zapobiec przyszłym wyciekom materiałów prasowych. Może to wiązać się z podjęciem kroków prawnych przeciwko publikującym oficjalne informacje przedterminowo, ponieważ ujawnione rendery, zdjęcia i filmy stanowią własność intelektualną firmy. Dopiero czas pokaże, czy działania Samsunga przyniosą pożądany efekt, jednak pozwy mogą skutecznie zniechęcić do wstawiania tego typu informacji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung idzie w ślady Apple i wypowiada wojnę przeciekom informacji

 0