Samsung ISOCELL Bright HMX - 108 MP sensor dla smartfonów oficjalnie

Samsung ISOCELL Bright HMX - 108 MP sensor dla smartfonów oficjalnie

W ubiegłym tygodniu Xiaomi zapowiedziało, że jako pierwsze dostarczy na rynek smartfon z aparatem o rozdzielczości 108 MP. Samsung właśnie oficjalnie zapowiedział rzeczony sensor, w związku z czym poznaliśmy jego szczegóły. Koreański producent zaprezentował matrycę ISOCELL Bright HMX, która dedykowana jest smartfonom, gdzie oferować będzie rekordową rozdzielczość 108 megapikseli. Rozmiar sensora to aż 1/1.33”, co oznacza, że jest on o 125% większy od 48 MP sensora ISOCELL Bright GM1, ale dzięki temu możliwe było zachowanie dużego rozmiaru piksela wynoszącego 0,8 μm.

Samsung zaprezentował matrycę ISOCELL Bright HMX, która dedykowana jest smartfonom, gdzie oferować będzie rekordową rozdzielczość 108 megapikseli.

Samsung ISOCELL Bright HMX - 108 MP sensor dla smartfonów oficjalnie

Samsung w opublikowanym komunikacie prasowym chwali się, że dzięki przeszło 100 mln efektywnych pikseli, jego nowy sensor dostarczać będzie „wyjątkowej jakości zdjęcia nawet w ekstremalnych warunkach oświetleniowych”. Trzeba jednak podkreślić, że podobnie jak ostatnio, producent zastosował technologię Tetracell, łączącą ze sobą cztery piksele dookoła, co oznacza, że efektywnie otrzymywać będziemy zdjęcia w rozdzielczości 27 MP z pikselami 1,6 μm. Nie ma się jednak co dziwić, że Samsung promuje tę matrycę jako 108 MP, ponieważ taką liczbę można bardzo łatwo wykorzystać w promocji nowych urządzeń, a mniej doświadczeni użytkownicy bardzo często zwracają uwagę właśnie na liczby.   

ISOCELL Bright HMX oferować będzie także Smart-ISO, czyli mechanizm, który odpowiada za automatycznie inteligentne dobieranie parametru ISO, który pozwoli na przełączanie się na niskie ISO w celu „poprawy saturacji pikseli i wytwarzania nasyconych fotografii”. Na chwilę obecną trudno jednak stwierdzić, czym różni się on od obecnie stosowanych technologii. HMX Umożliwi też na bezstratne nagrywanie wideo w rozdzielczości 6K (6016 x 3384 pikseli) przy 30 kl./s. Masowa produkcja tego sensora rozpocząć ma się jeszcze w sierpniu i spodziewać można się, że Xiaomi Mi Mix 4  wyposażone będzie w ten sensor. Premiera tego smartfona spodziewana jest w październiku.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung ISOCELL Bright HMX - 108 MP sensor dla smartfonów oficjalnie

 0