Samsung kończy wsparcie dla smartfonów Galaxy S8

Samsung kończy wsparcie dla smartfonów Galaxy S8

Światowy lider wśród producentów smartfonów najwyraźniej zakończył wsparcie dla Galaxy S8. Z listy modeli mogących na nie liczyć zniknęły Samsung Galaxy S8 oraz Samsung Galaxy S8+ (co ciekawe, pozostały na niej Samsung Galaxy S8 Active oraz Galaxy S8 Lite, ale prawdopodobnie już wkrótce także one zostaną z niej usunięte). Oznacza to, że oba urządzenia nie będą już otrzymywać aktualizacji oprogramowania, zarówno tych dotyczących funkcjonalności, jak i tych mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników. Nie jest to zaskakująca decyzja. Przypomnijmy, że Samsung Galaxy S8 zadebiutował w 2017 roku, co oznacza, że producent wspierał go przez cztery lata. Raczej rzadko zdarza się, aby smartfony były aktualizowane tak długo po premierze. Często już po dwóch latach od wejścia na rynek znikają z listy wspieranych urządzeń.

Po czterech latach od premiery Samsung Galaxy S8 oraz Samsung Galaxy S8+ znikają z listy urządzeń wspieranych przez producenta. Nie będą otrzymywać aktualizacji w zakresie funkcjonalności oraz zabezpieczeń.

Tymczasem Samsung w lutym bieżącego roku ogłosił, że wydłuża wsparcie wybranych modeli z rodziny Galaxy aż do czterech lat. Lista urządzeń, które będą aktualizowane przez tak długi okres, jest pokaźna. Obejmuje serie Galaxy Fold, Galaxy S począwszy od S10, Galaxy Note począwszy od Note 10, Galaxy A począwszy od A10, Galaxy M począwszy od M10s, Galaxy XCover począwszy od M10s oraz dwanaście modeli Galaxy Tab. Jak widać, Koreańczycy danego słowa dotrzymują z nawiązką. Galaxy S8 nie figurował na liście, a jednak otrzymał czteroletnie wsparcie. Posiadacze smartfonów Galaxy S9 mogą mieć nadzieję, że podobnie będzie w ich przypadku.

Samsung Galaxy S8 został zaprezentowany 29 marca 2017 roku, a do polskich sklepów trafił miesiąc później, 28 kwietnia. Był to pierwszy model z serii Galaxy S dostępny wyłącznie w wersji z zakrzywionym ekranem. Zastosowano go zarówno w wariancie S8, jak i S8+. Ten pierwszy mógł się pochwalić przekątną ekranu 5,8 cala, a drugi - 6,2 cala. W obu pojawił się zaawansowany, jak na tamte czasy, aparat fotograficzny - z przodu wykorzystano CMS 8.0 Mpix (F1.7), a z tyłu Dual Pixel 12.0 Mpix (F1.7).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung kończy wsparcie dla smartfonów Galaxy S8

 0