Samsung liderem na rynku smartfonów, ale Huawei depcze mu po piętach

Samsung liderem na rynku smartfonów, ale Huawei depcze mu po piętach

Według najnowszego raportu The latest Counterpoint Research, Samsung utrzymał pozycję lidera na rynku smartfonów z 19% udziałem w trzecim kwartale 2018 roku. Z dokumentu wynika, że Koreańczycy w okresie od lipca do września sprzedali 72,2 mln sztuk swoich smartfonów, co jest wynikiem nieznacznie lepszym względem drugiego kwartału bieżącego roku, gdyż wówczas osiągnięli 71,6 mln. Jest to jednak rezultat gorszy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku i mówimy o spadku 13% udziałów w rynku - w przypadku całej branży smartfonów, w trzecim kwartale 2018 roku zanotowano spadek w wysokości 5 procent. Największym rynkiem telefonów na świecie są Chiny, ale także one nie uchroniły się przed spadkiem sprzedaży już piąty kwartał z rzędu.

W trzecim kwartale 2018 roku to Samsung pozostał na fotelu lidera, jeśli chodzi o rynek smartfonów, ale Huawei skutecznie go goni.

Samsung liderem na rynku smartfonów, ale Huawei depcze mu po piętach

Do poprawienia statystyk sprzedaży Samsunga w trzecim kwartale w opinii ekspertów przyczynił się Galaxy Note 9, jednak to Huawei jest największym wygranym, jeżeli chodzi o minione miesiące, ponieważ chińskie przedsiębiorstwo zwiększyło swoje udziały w rynku o 33 procent. Aktualnie, wliczając w to należącą do Huawei podmarkę Honor, korporacja odnotowała sprzedaż na poziomie 53,2 mln egzemplarzy i odpowiada za 14 procent istniejących na świecie smartfonów. Na trzecim miejscu znalazło się Apple, które może liczyć na 12 procent udziałów w światowym rynku. Dalej mamy Xiaomi i Oppo z wynikiem 9-procentowym. Warto podkreślić, że Samsung odniósł mały sukces w Indiach, gdzie zdołał pokonać Xiaomi i zakończyć jego dominację. Na początku bieżącego roku Chińczycy zwiększyli sprzedaż w Indiach, co pozwoliło im przejąć pałeczkę, ale jak właśnie się przekonaliśmy, nie na długo.

Samsung pozostaje liderem także w Europie, Ameryce Łacińskiej i Afryce z wynikami kolejno - 31 procent, 37 procent i 25 procent udziałów w rynku. Sytuacja wygląda naprawdę interesująco, zważywszy na podnoszące poprzeczkę Huawei, które stara się usilnie dogonić odwiecznego rywala. Według niedawnych informacji chiński gigant chce w przyszłym roku zrównać się z Samsungiem, a do maksymalnie 2020 roku zająć pozycję absolutnego lidera światowego rynku smartfonów. Oczywiście ciężko ocenić, czy postawione cele uda się zrealizować, zwłaszcza w obliczu czarnego PR, jaki przeciwko chińskim producentom elektroniki rozpoczął rząd Stanów Zjednoczonych, apelując do administracji krajów sojuszniczych, by porzuciły urządzenia sygnowane logiem Huawei.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung liderem na rynku smartfonów, ale Huawei depcze mu po piętach

 0