Samsung ma zaprezentować dotykowe ekrany OLED dla laptopów. Skorzysta na tym Apple?

Samsung ma zaprezentować dotykowe ekrany OLED dla laptopów. Skorzysta na tym Apple?

Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że Apple w niedalekiej przyszłości wprowadzi na rynek nowe MacBooki z ekranami OLED. Coraz więcej wskazuje na to, że firma z Cupertino podejmie w tej kwestii współpracę z Samsungiem. Mówi się, że już w przyszłym tygodniu Koreańczycy ogłoszą swoje nowe dotykowe matryce OLED. Mają one być produkowane w rozmiarach 13 oraz 15 cali.

Już od dłuższego czasu w sieci krążą pogłoski dotyczące możliwego wprowadzenia przez Apple laptopów oraz tabletów z ekranami OLED. Pojawiły się informacje o iPad'ach Pro, MacBookach Air, a nawet MacBookach Pro. Urządzenia z lepszymi wyświetlaczami mają zadebiutować już w przyszłym roku. Nowe doniesienia wskazują, że firma z Cupertino może w tej kwestii podjąć współpracę z Samsungiem. Obecnie na rynku dostępna jest całkiem mocno ograniczona ilość laptopów z panelami OLED. Samsung może jednak wkrótce to zmienić. Jak podaje serwis ZDNet, Koreańczycy ogłosili rozpoczęcie masowej produkcji ekranów OLED z zaimplementowaną funkcją dotyku dla laptopów.

Spodziewamy się, że firma wprowadzi ekrany o rozmiarach 13 i 15 cali z obsługą rozdzielczości 3K, 120-hercowym odświeżaniem oraz proporcjami 16:10.

Apple MacBook

Nowa technologia ma zostać po raz pierwszy wykorzystana w tegorocznych notebookach z serii Galaxy Book. Bardzo możliwe, że ich premiera odbędzie się już w przyszłym tygodniu podczas wydarzenia Galaxy Unpacked. Spodziewamy się, że firma wprowadzi ekrany o rozmiarach 13 i 15 cali z obsługą rozdzielczości 3K, 120-hercowym odświeżaniem oraz proporcjami 16:10. W przypadku funkcji dotyku wykorzystana ma zostać technologia OCTA, dzięki której czujniki mogą zostać umieszczone bezpośrednio w ekranie, czyniąc go tym samym cieńszym.

Wracając do urządzeń od Apple, firma od kilku lat wykorzystuje matryce Samsunga w iPhone'ach. Istnieje zatem bardzo duża szansa, że Koreańczycy będą odpowiadać także za ekrany dla kolejnych MacBooków. Zwłaszcza, że wymieniona specyfikacja idealnie pasuje do modeli z dopiskiem Pro. Nowe komputery z serii Air otrzymałyby najpewniej niższe odświeżanie, jednak już sama przesiadka z LCD na OLED byłaby sporym ulepszeniem. Wygląda na to, że powoli żegnamy się z technologią LCD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung ma zaprezentować dotykowe ekrany OLED dla laptopów. Skorzysta na tym Apple?

 0