Samsung Mobile Ads. Firma wprowadzi reklamy w swoich smartfonach?

Samsung Mobile Ads. Firma wprowadzi reklamy w swoich smartfonach?

Reklamy są w dzisiejszych czasach dźwignią handlu i standardową opcją pomagającą zachęcić klientów do kupna konkretnego towaru. Znalazły one miejsce w serwisach społecznościowych pokroju Facebooka, Instagrama czy komunikatora WhatsApp. Ponadto reklam nie zabrakło również w urządzeniach Xiaomi. Jak się okazuje niebawem do tego grona może dołączyć Samsung oraz jego smartfony. Portal Let’s GO Digital ujawnił bowiem informację o nowej usłudze nazwanej Samsung Mobile Ads mającej za zadanie zintegrować mobilne reklamy ze sprzętem południowokoreańskiego giganta. Odpowiedni dokument zarejestrowano już w EUIPO (European Union Intellectual Property Office) i potwierdza on, że cała koncepcja obejmuje nie tylko telefony, ale także tablety korporacji.

Samsung może planować wprowadzenie w swoich smartfonach mobilnych reklam.

Samsung Mobile Ads. Firma wprowadzi reklamy w swoich smartfonach?

Z opisu wynika, że tajemnicza platforma zamierza dopasowywać swoje reklamy do konkretnej grupy użytkowników. Aktualnie nie wiemy, czy chodzi wyłącznie o własne produkty Samsunga, czy też jego partnerów biznesowych. Przy okazji należy pamiętać, że nie mamy absolutnej pewności czy ów pomysł doczeka się kiedykolwiek realizacji. Z drugiej jednak strony mógłby on wywołać negatywną reakcję wśród właścicieli smartfonów technologicznego giganta. Tutaj warto wspomnieć, że reklamy są już dostępne w telewizorach Samsung Smart TV. Jak to działa? Otóż w górnym menu co pewien czas pojawiają się banery promujące oprogramowanie producentów, z którymi przedsiębiorstwo współpracuje.

Czy w przypadku smartfonów wyświetlanie dla wielu nachalnych reklam ma większy sens? To oczywiście kwestia indywidualnego podejścia, aczkolwiek nie brak głosów, że również do tego elementu można się prędzej czy później przyzwyczaić. Całkiem realne, iż banery zostaną wyświetlone wyłącznie w tańszych telefonach, na które Samsung patrzy coraz przychylniej wietrząc szansę na zwiększenie dotychczasowych przychodów. Wówczas otrzymalibyśmy coś za coś — tanie urządzenie w zamian za pojawiające się okresowo informacje o produktach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Mobile Ads. Firma wprowadzi reklamy w swoich smartfonach?

 0