Samsung może iść w ślady Apple i przestać dołączać ładowarki do smartfonów

Samsung może iść w ślady Apple i przestać dołączać ładowarki do smartfonów

Samsung w przeszłości wielokrotnie był oskarżany o kopiowanie Apple'a (jak również działało to w drugą stronę), jednak firmy nie zawsze ściągają od siebie rozwiązania, które są dobre dla klientów. Analitycy przewidują, że iPhone 12 będzie dostarczany bez ładowarki,  a nowe doniesienia sugerują, że Samsung może również rozpocząć dystrybucję swoich smartfonów, bez żadnej ładowarki w zestawie. Analitycy z brytyjskiego banku Barclays uważają, że iPhone 12 pojawi się w sprzedaży bez przewodowych słuchawek Apple, jak również może nie mieć nawet ładowarki. Takiego samego zdania jest znany analityk Ming-chi Kuo, który uważa, że ​​ruch ten pozwoli Apple zrównoważyć koszty nowych komponentów 5G, umożliwiając w ten sposób sprzedaż iPhone'a 12 po tej samej cenie co iPhone 11 - choć podobno i tak ma być o 50 USD droższy. Pozwoliłoby to również firmie zaoszczędzić pieniądze na kosztach pakowania, produkcji i wysyłki, a jednocześnie zmniejszyć ilość wytwarzanych e-odpadów.

Jeśli Apple zacznie dostarczać iPhone'y bez ładowarki, to wiele osób uważa, że kolejna seria Galaxy S pójdzie tą samą drogą.

Według ETNews, Samsung rozważa pójście w ślady Apple'a i usunięcie ładowarek z niektórych swoich telefonów w przyszłym roku. Należy zauważyć, że "niektóre" to słowo kluczowe i jeśli Samsung faktycznie zdecyduje się pójść tą drogą, może zacząć od swoich budżetowych smartfonów i urządzeń średniej klasy, a nie flagowców. Oczekuje się, że jeśli firmy zrezygnują z ładowarek w zestawach, kable USB-C (lub USB-C do Lightning, w przypadku Apple) będą póki co wciąż dostarczane.

Jest to oczywiście kwestia mocno dyskusyjna. Wiele osób ma już kompatybilne ładowarki w swoich domach, które pochodzą od innych urządzeń, a zmniejszenie ilości odpadów elektronicznych jest z pewnością mile widziane. Z drugiej strony, osoby bez zapasowej ładowarki nie będą zadowolone z płacenia za flagowy telefon, bez kompletnego wyposażenia, zwłaszcza że najprawdopodobniej  klienci i tak wcale nie zobaczą tych oszczędności w cenie końcowej produktu. Jeśli Apple zacznie dostarczać iPhone'y bez ładowarki, to wiele osób uważa, że kolejna seria Galaxy S pójdzie tą samą drogą.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung może iść w ślady Apple i przestać dołączać ładowarki do smartfonów

 0