Samsung może pracować nad kolejnymi składanymi smartfonami

Samsung może pracować nad kolejnymi składanymi smartfonami

Moda na składane smartfony powoli wkracza do branży technologicznej i jeśli opanuje świat, to musimy na ten moment jeszcze nieco poczekać. Dotychczas głównymi zaprezentowanymi niedawno urządzeniami są Samsung Galaxy Fold oraz Huawei Mate X, które chociaż różnią się pod wieloma względami to mimo wszystko mają kilka wspólnych mianowników, a do jednych z nich należy wysoka cena. Według najnowszych doniesień Samsung w składanych telefonach widzi spory potencjał, do tego stopnia, że aktualnie przygotowuje dwa kolejne po Galaxy Fold modele. Informacje Bloomberga potwierdzają przy okazji ubiegłoroczne spekulacje odnośnie ambicjonalnych planów produkcji minimum jednej składanej wersji rocznie. Ponadto zgodnie z raportem w opracowaniu pozostaje również telefon z klapką zbliżony do Motoroli RAZR, który powinien trafić do sprzedaży w 2020 roku.

Samsung widząc potencjał w składanych smartfonach opracowuje aż dwóch następców Galaxy Fold.

 

Oprócz tego sprzęt à la phablet podobny do Huawei Mate X, aczkolwiek różniący się większym zewnętrznym wyświetlaczem. Bez wątpienia plany Samsunga są ogromne co nie powinno dziwić, jeśli producent rzeczywiście widzi w składanych smartfonach potencjał. Pomimo iż przedsiębiorstwo pozostaje absolutnym liderem na rynku urządzeń mobilnych, to ich sprzedaż w ubiegłym roku okazała się odrobinę gorsza względem poprzednich lat i by zwiększyć przychody włodarze Samsunga zechcą przekonać konsumentów odpowiednimi produktami, a składany smartfon takim się wydaje. Oczywiście to jedynie czyste założenia i istnieje ryzyko, że sukces nie wypali na przykład z powodu dostępności nowej linii.

W założeniu Samsunga Galaxy Fold nie można kupić w dosłownie każdym dowolnym punkcie sprzedaży na świecie, ponieważ producent chce go traktować jako wariant super premium. Ambicje te potwierdza cena Galaxy Fold, która dla wielu osób stanowi przeszkodę nie do ominięcia w przeciwieństwie do klientów biznesowych posiadających odpowiednie zasoby finansowe oraz potrzebujących połączenia smartfonu z tabletem do np. przeprowadzania prezentacji lub wideokonferencji. Pytanie, jak na plany konkurenta zareaguje Huawei i czy w przyszłości wypuści następców Mate X? Z pewnością jednak pod względem wyglądu będą one się różnić od Galaxy Fold, który nie przypadł sternikowi chińskiego giganta do gustu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung może pracować nad kolejnymi składanymi smartfonami

 0