Samsung może pracować nad nowymi typami składanych urządzeń

Samsung może pracować nad nowymi typami składanych urządzeń

Samsung opublikował obrazki, z których wynika, że może on pracować nad nowymi typami składanych smartfonów. Zgodnie z założeniem jedno z urządzeń składałoby się z wyświetlacza podzielonego na trzy części co wyeliminowałoby konieczność montażu zewnętrznego ekranu. Następny projekt zawiera wyświetlacz zwijany do specjalnego cylindra i chociaż sprzęt byłby dość delikatny, to zapewniłby dużą kompaktowość. Wprawdzie Samsung nie zapowiedział oficjalnie żadnego sprzętu korzystającego z przytoczonych rozwiązań, ale najpewniej rozważa stworzenie takiego urządzenia. Warto tu przypomnieć sobie patent udostępniony przez LetsGoDigital jakiś czas temu zakładający powstanie telefonu składanego na trzy części wyposażonego w wysuwaną klawiaturę.

Samsung opublikował obrazki, z których wynika, że może on pracować nad nowymi składanymi smartfonami, z czego jeden ma mieć trzy ekrany.

Samsung może pracować nad nowymi typami składanych urządzeń

Obecnie w ofercie Samsunga znajdziemy składaną serię smartfonów Galxy Fold, aczkolwiek należy oczekiwać, że południowokoreański producent pracuje nad następcą drugiej generacji. Warto zaznaczyć, że koncepcja telefonu składanego niczym harmonijka nie jest niczym nowym i o takim pomyśle w kontekście Galaxy Z Fold 3 wspominał portal Let’s Go Digital. Bazując na patentach zgłoszonych przez firmę z Korei Południowej opracowano projekt wyświetlacza składanego w dwóch punktach. Jeżeli chodzi o sam smartfon to jeden z leakerów stwierdził, że będzie on zawierał interesujące technologie. Pierwsza to przedni aparat schowany bezpośrednio pod ekranem, który dodatkowo będzie zabezpieczony ultracenkim szkłem nowej generacji UTG. W zestawie znajdzie się również rysik S-Pen.

Samsung może pracować nad nowymi typami składanych urządzeń

Swój składany smartfon chce mieć także Xiaomi. Firma we wrześniu zgłosiła patent w Biurze Własności Intelektualnej urządzenie z dwoma wyświetlaczami - wewnętrznym oraz zewnętrznym, oraz wysuwaną podwójną kamerę co eliminuje konieczność zastosowania wycięcia w ekranie. Z tyłu obudowy umieszczono natomiast potrójny aparat. Oczywiście o tylko patent i nie oznacza, że kiedykolwiek tego rodzaju koncept doczeka się realizacji. Niewątpliwym minusem obecnie dostępnych w sklepach składanych urządzeń jest ich cena, która uniemożliwia zakup sprzętu mniej zamożnym klientom. Czy należy oczekiwać obniżek? To zweryfikuje dopiero przyszłość.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung może pracować nad nowymi typami składanych urządzeń

 0