Samsung naciska o wparcie dla ultraszerokich monitorów w konsolach Xbox

Samsung naciska o wparcie dla ultraszerokich monitorów w konsolach Xbox

Samsung naciska na Microsoft, by ten zapewnił wsparcie dla ultraszerokich monitorów na konsolach Xbox, co przyznał przedstawiciel koreańskiej firmy w rozmowie z PCGamesN. W ten sposób producent chce rozszerzyć swoją bazę klientów na gamingowe monitory poza rynek PC, stawiając na konsolowych graczy. Na tym etapie Samsung prowadzi rozmowy w tym temacie z zespołem Xbox, a nie da się ukryć, że monitory o proporcjach 21:9, a nawet 32:9, stają się coraz popularniejsze wśród pecetowych graczy, oferując im praktycznie wyświetlacz w rozmiarze dwóch standardowych monitorów. Dla użytkowników, którzy nie ograniczają się jednak do PC jako gamingowej platformy, brak wsparcia dla ultraszerokich modeli na konsolach stanowi problem, dlatego też stawiają oni raczej na tradycyjne rozwiązania o proporcjach 16:9.

Samsung naciska na Microsoft, by ten zapewnił wsparcie dla ultraszerokich monitorów na konsolach Xbox.

Oczywiście wciąż można grać na ultraszerokim monitorze na konsoli, czy to Xbox One, czy PS4, ale wiąże się to z wyświetlaniem dużych czarnych pasów po bokach ekranu, co nie wygląda najlepiej. Co ciekawe, przedstawiciel Samsunga przyznał także, że pracował już z Microsoftem nad implementacją obsługi ultraszerokich proporcji wyświetlaczy w ramach doraźnego rozwiązania, ale funkcjonalność ta nigdy nie ujrzała światła dziennego. Nie da się ukryć, że jest już za późno na taką opcję dla Xboxa One, ale jeśli Xbox Series X będzie ją wspierał, to zapewne zyska spory atut na starcie nowej generacji, przynajmniej w oczach pecetowych graczy. Pojawienie się tej funkcji na konsolach przełożyć może się bowiem również na jej lepsze wsparcie na PC.

Z racji tego, że Phil Spencer zapowiedział już, że płynność rozgrywki stanowić ma dla nich priorytet w ramach nowej generacji, oznaczać może to, że konsolowi gracze chętniej będą sięgać po wysokiej klasy monitory, na co z pewnością liczy Samsung. Oczywiście na samym końcu wszystko sprowadza się do wsparcia ze strony deweloperów, bez którego obsługa proporcji 21:9 i 32:9 nie będzie miała większego sensu. Nie da się jednak ukryć, że nowa generacja konsol zapowiada się naprawdę ekscytująco i jak zwykle przełoży się na duży skok jakościowy, także na PC, z czego wypada się tylko cieszyć. Przypominamy, że zarówno Xbox Series X, jak i PlayStation 5, zadebiutować mają pod koniec roku (najpewniej w listopadzie).  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung naciska o wparcie dla ultraszerokich monitorów w konsolach Xbox

 0