Samsung Odyssey G7 - premiera monitorów o rekordowym zakrzywieniu

Samsung Odyssey G7 - premiera monitorów o rekordowym zakrzywieniu

Samsung ogłosił dziś światową premierę monitorów Odyssey G7. Te pierwotnie zaprezentowano już na początku roku, na targach CES 2020 w Las Vegas, więc całkiem długo przyszło nam czekać na ich rynkowy debiut, ale producent tłumaczy, że stanowią one nowe podejście firmy do monitorów gamingowych. Ich ekrany pochwalić mogą się m.in. najbardziej zakrzywionymi wyświetlaczami (promień krzywizny aż 1000R), co w połączeniu z wysokiej klasy specyfikacją, zarówno w kwestii rozdzielczości, jak i odświeżania oraz zaawansowanymi funkcjami przekładać ma się na świetne wrażenia w czasie rozgrywki. Trzeba przyznać, że nowe monitory koreańskiego giganta rzeczywiście zapowiadają się ciekawie i mogą umocnić pozycję Samsunga, który według danych IDC z końca ubiegłego roku jest liderem na rynku gamingowych monitorów.

Monitory G7 są pierwszymi gamingowymi modelami na świecie o promieniu krzywizny 1000R, co oznacza, że ich ekran jest naprawdę mocno zakrzywiony.

Monitory G7 są pierwszymi gamingowymi modelami na świecie o promieniu krzywizny 1000R, co oznacza, że ich ekran jest naprawdę mocno zakrzywiony (standardem jest raczej 1800R lub ewentualnie 1500R). Monitor charakteryzuje się szybkim czasem reakcji 1ms, częstotliwością odświeżania 240 Hz i matrycą VA wykonaną w technologii QLED. Potwierdzenie jakości G7 stanowić ma certyfikat organizacji TÜV Rheinland, która wyróżniła monitor ze względu na najbardziej zakrzywiony wyświetlacz 1000R i zaawansowaną ochronę dla oczu użytkownika (Eye Comfort). Monitory G7 dostępne będą w dwóch rozmiarach ekranu – 27 i 32 cale. Obie wersje oferują rozdzielczość WQHD (2560 x 1140 pikseli), proporcje ekranu 16:9 i szczytową jasność dochodzącą do 600 cd/m2. Technologia Quantum dot (kropka kwantowa), według producenta, zapewni zaś idealne odwzorowanie kolorów niezależnie od oświetlenia.

Na uwagę zasługuje również futurystyczny design monitora. Samsung chwali się, że w trakcie jego projektowania wzięto pod uwagę panujące trendy rynkowe oraz informacje przekazane od konsumentów. Czarna matowa obudowa koresponduje z systemem „core lightning system”, który emituje różne kolory, dzięki czemu gracz może spersonalizować swoje stanowisko do gier. Podświetlenie może być statyczne, przyciemnione, a także pulsujące. Odyssey G7 jest także kompatybilny z NVIDIA G-SYNC, Adaptive Sync dla DisplayPort 1.4 oraz FreeSync Premium Pro, oferując graczom wyjątkowo dynamiczną i płynną rozgrywkę pozbawioną efektu rozrywania ekranu (tearing). Samsung Odyssey G7 trafi do sprzedaży na świecie już w tym miesiącu. Ceny? Jak na razie są nieznane, ale można być pewnym, że tanio nie będzie.

Seria

G7

Wyświetlacz

Rozmiar ekranu (cale)

32″, 27″

Proporcje

16:9

Typ panelu

QLED Zakrzywiony

Krzywizna ekranu

1000R

Częstotliwość odświeżania

240 Hz

Czas reakcji

1ms (GTG)

Rozdzielczość

2560 x 1440 (QHD)

HDR

HDR 600

Jasność (typowa)

350cd/m2

Funkcje ogólne

Funkcje gier

Kompatybilny z G-SYNC, FreeSync Premium Pro

Tryby gry

Niestandardowe/FPS/RTS/RPG/AOS/Cinema/DCR

Itp.

Low Input Lag Mode, Virtual , Black Equalizer, Eye Saver Mode, Flicker Free,

Itp.

Interfejs

DisplayPort 1.4(2 EA), HDMI 2.0(1EA), USB3.0(1UP, 2DOWN), wyjście słuchawkowe

Mocowanie ścienne

Tak (100 x 100mm)

Kolor

Matowa czerń

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Odyssey G7 - premiera monitorów o rekordowym zakrzywieniu

 0