Samsung oficjalnie wznawia Galaxy Note 7

Samsung oficjalnie wznawia Galaxy Note 7

Samsung w zeszłym roku wraz ze swoim fabletem Note 7 zaliczył monumentalne fiasko. Koreańska firma postanowiła jednak coś zrobić z zalegającym asortymentem smartfonów. Tak oto powstał Galaxy Note 7 Fan Edition - zasadniczo zeszłoroczny flagowiec, ale z nową, bezpieczną (rzekomo) baterią.

Należy przyznać, że fablet Samsunga miał ogromny potencjał, choć w równym stopniu przyćmiony przez fiasko związane z wadliwymi akumulatorami, doprowadzających w skrajnych wypadkach nawet do pożarów. Koreański gigant elektroniki postanowił wymienić 3500 mAh baterię na mniejszą, bo o pojemności 3200 mAh, która musiała uprzednio przejść przez ośmioetapowe wewnętrzne testy firmy. Oprócz tego wygrawerowano także na obudowie "Fan Edition", ale w zasadzie są to jedyne fizyczne zmiany, jakie wprowadzono. Od strony software'u, oczywiście uaktualniono wersję Androida do najnowszego Nougat, a także preinstalowano na nim asystenta Bixby.

Samsung Galaxy Note 7 co prawda ma mniej pojemną baterię, ale być może koreańska firma zapewni mu drugie życie i jeszcze na tym zarobi

Pomimo tego, że minął niemal rok, Samsung Galaxy Note 7 (od teraz Fan Edition) to nadal bardzo wydajne urządzenie. Dla przypomnienia, sercem telefonu jest układ SoC Qualcomm Snapdragon 820 (Exynos 8890), wspomagany przez 4 GB RAM i z 64 GB pamięci magazynowej na pokładzie. 5,7-calowy ekran o rozdzielczości 1440p legitymuje się gęstością pikseli na poziomie 518 ppi, a także w teorii obsługuje HDR10. Całość dopełnia czytnik linii papilarnych oraz skaner tęczówki. Na razie urządzenie zadebiutuje 7 lipca w Korei Południowej za cenę wynoszącą, w przeliczeniu z wonów, 611 USD. Fablet ma trafić także i na inne rynki, lecz Samsung nie podał jeszcze informacji na temat dostępności.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung oficjalnie wznawia Galaxy Note 7

 0