Samsung opracowuje laptopa ze zginanym ekranem

Samsung opracowuje laptopa ze zginanym ekranem

Moda na składane urządzenia zapanowała wśród producentów na dobre - Huawei potwierdziło, że pracuje nad składanym smartfonem, a do tego grona chcą dołączyć Samsung, Oppo oraz Xiaomi. Według różnych informacji pierwsze tego rodzaju smartfony mają pojawić się w przyszłym roku. Okazuje się, że Samsung chce pójść o krok dalej, nie ograniczając się jedynie do wspomnianego smartfona, lecz tworząc także laptop ze zginanym wyświetlaczem. Podczas poniedziałkowego wydarzenia przedstawiciel Samsunga przyznał, iż jego firma współpracuje z producentami ekranów, aby stworzyć tego rodzaju rozwiązanie, które w założeniu ma się nie tylko zwyczajnie rozkładać i składać, ale też gwarantować klientom niespotykany dotąd komfort użytkowania oraz powiew zupełnie nowej jakości.

Samsung planuje w przyszłości wypuścić laptopa ze zginanym ekranem. 

Samsung opracowuje laptopa ze zginanym ekranem

Przy okazji Lee Min-cheol, wiceprezes prezes ds. marketingu komputerów osobistych Samsunga, przyznał, że Tech titan, czyli firma specjalizująca się w tych rozwiązaniach, pracuje nad dużymi wyświetlaczami OLED przeznaczonymi do nowoczesnych laptopów. Co ciekawe, Samsung również opracowuje technologię OLED dla większych elastycznych ekranów, więc prawdopodobnie korzystanie z pomysłów zewnętrznego dostawcy ostatecznie nie będzie konieczne. Ponadto Lee odpowiedział na pytanie odnośnie konieczności utrzymania działalności prowadzonej w zakresie komputerów przenośnych. Otóż Samsung rocznie sprzedaje swoje komputery w liczbie 3,2 miliona sztuk, a ich głównym punktem zbytu są Stany Zjednoczone, Chiny, Brazylia i Korea Południowa. Co więcej, PC idealnie uzupełniają się z platformami mobilnymi, stąd też Koreańczycy chcą kontynuować ich rozwój.

Na konferencji Samsung zaprezentował też nowego notebooka - Flash. To 13,3-calowe urządzenie z ekranem o rozdzielczości Full HD (1920 × 1080 pikseli) swoim stylem nawiązuje do maszyn do pisania, dzięki czemu przykuje uwagę fanów klasyki. Niestety nie jest to sprzęt dedykowany do wysokowydajnych zadań, a jedynie przeglądania internetu czy pisania tekstów. Poza tym, na ten moment trafi wyłącznie do sklepów w Korei Południowej. Samsung bez wątpienia nie należy do grupy producentów ściśle kojarzonych z tworzeniem laptopów, a jego popularniejsze serie wypuszczane lata temu spotkały się z raczej średnim przyjęciem konsumentów. Nic więc dziwnego, że mobilny gigant pragnie zwrócić uwagę także na tę gałąź swojej działalności, a wypuszczenie na rynek pierwszego notebooka ze zginanym ekranem okaże się sporym zaskoczeniem i przyciągnie uwagę fanów nowinek technologicznych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung opracowuje laptopa ze zginanym ekranem

 0