Samsung planuje obniżki cen smartfonów ze średniej półki stawiając na LCD

Samsung planuje obniżki cen smartfonów ze średniej półki stawiając na LCD

Samsung wprowadził na rynek budżetową wersję smartfonów z serii M, jednak producent wciąż szuka szerszego grona nabywców, planując obniżyć również ceny urządzeń ze średniej półki. Nieustannie trwająca walka z nacierającymi zewsząd chińskimi markami, które królują w segmencie urządzeń z najniższego i średniego pułapu cenowego, zmusiła Samsunga do zrewidowania swoich wartości i szukania sposobów obniżenia kosztów produkcji, a co za tym idzie również i ceny dla użytkownika końcowego. Efektem takich działań ma być wyposażenie nadchodzących smartfonów z serii A w wyświetlacze LCD. Ekran Infinity-O w Galaxy A8s, który był niedawno zapowiadany, oferuje kamerę selfie w otworze w ekranie, jednak sama dziura w wyświetlaczu jest dużo większa niż widzieliśmy w nieoficjalnych zdjęciach Galaxy S10. Jest to właśnie rezultat cięcia kosztów.

Samsung planuje nawiązać walkę z chińskimi smartfonami, które oferują więcej za tą samą albo i często niższą cenę.

Wszystko to z powodu zastosowania ekranu LCD, a model A8s jest pierwszym z nadchodzących smartfonów z serii A z tego typu wyświetlaczem. Technologia wyświetlaczy LCD wymaga stosowania warstwy podświetlającej, co uniemożliwia stosowania małych otworów na kamerę, jak to jest w przypadku ekranów OLED. Skoro jednak technologia Infinity-O jest możliwa w przypadku ekranów LCD, to Samsung zdecydował się na ich wykorzystanie, co pozwoliło znacząco obniżyć cenę w porównaniu do modeli wykorzystujących OLED. Kolejne modele jak Galaxy A10 i A60 będą według pogłosek również wykorzystywać tańsze w produkcji LCD i Samsung przewidując ogromny popyt planuje zamówienie milionów tego typu paneli od chińskich wykonawców jak BOE. 

Obniżenie cen smartfonów ze średniej półki z pewnością będzie pozytywnie odebrane przez klientów, zwłaszcza że Samsung nie oferował współmiernej jakości i wydajności co konkurencja w tej samej cenie. Seri "J" i "C", które stanowią niższą półkę cenową zostaną skonsolidowane w budżetową serię "M", która również będzie korzystać z wyświetlaczy LCD. Okazuje się jednak, że nie tylko Samsung stawia na LCD. Również Apple planuje wydać następcę iPhone'a XR ponownie z ekranem LCD. Analitycy sugerują jednak, że obecny rok jest ostatnim przed masowym wejściem wyświetlaczy OLED na rynek, które w przyszłym roku mają zacząć wypierać LCD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung planuje obniżki cen smartfonów ze średniej półki stawiając na LCD

 0