Samsung planuje produkować telewizory z panelami OLED od LG

Samsung planuje produkować telewizory z panelami OLED od LG

Jak wynika z raportu południowokoreańskiego MTN, Samsung rozpocznie produkcję telewizorów z wykorzystaniem wyświetlaczy OLED od LG. Obie firmy miały podpisać umowę zakładającą dostarczenie do 1 miliona w drugiej połowie 2021 roku oraz do 4 mln w przyszłym roku tego rodzaju paneli przez południowokoreańskiego giganta. Samsung stosuje technologię QLED w TV z wyższej półki, a także pozostaje jednym z największych producentów ekranów OLED do smartfonów. LG również opracuje autorskie rozwiązania dla telewizorów, przy okazji dostarczając je innym podmiotom. Warto wspomnieć, że według Yonhap, LG i Samsung zamierzają przenieść swoją uwagę z telewizorów LCD na droższe, lepsze modele. Podaż urządzeń LCD jest obecnie napędzana przez chińskie firmy BOE, CSOT i HKC.

Samsung zamierza wykorzystać w produkcji telewizorów panele OLED od LG.

Samsung planuje produkować telewizory z panelami OLED od LG

W tym celu LG Display planuje zwiększyć moce produkcyjne ukierunkowane na wyświetlacze OLED, żeby zdominować ten rynek. TrendForce podaje, iż z 25 mln paneli stworzonych w ubiegłym roku przez producentów 8 mln to właśnie OLED. Logiczne jest, że LG zwiększy produkcję, by sprostać zamówieniom Samsunga. Tymczasem twórcy serii Galaxy wolą skupić się na nowej technologii QD-OLED - telewizory wyposażone w przytoczone rozwiązanie wejdą do sprzedaży w czwartym kwartale 2021 roku. Najpewniej samo partnerstwo nie będzie dla Samsunga tanie. Co ciekawe LG i Samsung współpracowali ze sobą już wcześniej przy okazji wyświetlaczy LCD. Oba przedsiębiorstwa nie potwierdziły jednak medialnych rewelacji, należy więc podchodzić do nich z dawką rezerwy.

Samsung zamierzał również skorzystać z usług chińskiego producenta wyświetlaczy BOE, który miał dostarczyć panele OLED do smartfonów z serii M. Podobnie jak w przypadku telewizorów południowokoreańska firma chce nadać większy priorytet tworzeniu ekranów z wyższej półki w telefonach klasy premium takich jak Galaxy S21. Jeśli Samsung będzie zadowolony z oferty wówczas pomoże zdobyć BOE więcej klientów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung planuje produkować telewizory z panelami OLED od LG

 0