Samsung planuje wydać Galaxy S9 Mini?

Samsung planuje wydać Galaxy S9 Mini?

Emocje po zapowiedzi kolejnych flagowców od popularnego producenta nie zdążyły jeszcze na dobre opaść, a tymczasem jak podają różne źródła firma planuje wypuścić mniejszą wersję Galaxy S9. 

Na chińskim rynku dominują marki oferujące niedrogie telefony, takie jak OPPO, Huawei, Vivo i Xiaomi. Niestety Samsungowi mimo wielokrotnych prób nie udało się zdobyć serc mieszkańców tamtejszego regionu. Jednak niezrażona wcześniejszymi porażkami firma postanowiła wyjść z kolejną ofensywą. Najnowszy wariant obejmuje Galaxy S9 z kamerą umieszczoną w lewym górnym roku z tyłu obudowy telefonu, a więc są to cechy charakterystyczne dla flagowców Apple lub Xiaomi. Smartfon miał otrzymać już wymagane zezwolenia od chińskiego organu regulującego. Posiada on dokładnie te same wymiary, wagę, czy specyfikacje jak podstawowa S9, a jego numer oznaczono jako SM-G8850. Notabene większość źródeł nazywa go po prostu Galaxy S9 Mini, lecz niech Was nie zmyli ta nazwa, ponieważ z minimalizmem ma niewiele wspólnego.

Wersja Mini praktycznie nie różniłaby się od podstawowego Galaxy S9 i byłaby przeznaczona do sprzedaży przede wszystkim na rynek chiński

Nowe wydanie pojawi się na rynku w dwóch wariantach z 4 GB i 6 GB RAM. Jeśli więc szukaliście tańszego zamiennika dla podstawowego flagowca Samsunga to owa odmiana będzie najrozsądniejszym wyborem. Telefon zostanie wyposażony także w baterię o pojemności 3000 mAh. Dodatkowo wesprze opcję szybkiego ładowania zaś na pokładzie, znajdziemy chipset Exynos 9 Series 9810. Nie wiadomo czy Galaxy S9 Mini pojawi się przy okazji na europejskim bądź amerykańskim rynku jednakże, patrząc na przeszłość Samsunga i ich eksperymenty z teoretycznie chudszymi wydaniami kluczowych smartfonów nie byłoby to wielkim zaskoczeniem i myślę, że produkt znalazłby wielu nabywców. Natomiast czy wymienione spekulacje znajdą swe pokrycie w rzeczywistości, dowiemy się za jakiś czas.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung planuje wydać Galaxy S9 Mini?

 0