Samsung podobno rozpoczął prace nad 1-calowym sensorem

Samsung podobno rozpoczął prace nad 1-calowym sensorem

Rozwój aparatów w smartfonach wciąż trwa i jak wynika z najnowszych przecieków, Samsung dołoży do tego kolejną cegiełkę. Południowokoreański gigant technologiczny miał bowiem rozpocząć prace nad autorskim sensorem o rozmiarze 1 cala. Użycia go nie należy jednak spodziewać się ani w tym, ani w przyszłym roku.

Samsung szykuje nowy sensor

Aparaty w smartfonach wyewoluowały na tyle, że już od dawna do robienia amatorskich fotografii w dobrej jakości nie potrzebujemy kolejnego urządzenia. Nie da się też ukryć, że dla wielu jakość zdjęć robionych przez smartfon jest bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze nowego modelu. Właśnie dlatego producenci prześcigają się w oferowaniu coraz to lepszych obiektywów. Xiaomi dla przykładu reklamuje dodatkowo swoje urządzenia jako zaprojektowane we współpracy z firmą Leica.

Jak podaje informator o pseudonimie Revegnus, Koreańczycy rozpoczęli prace nad autorskim sensorem o rozmiarze 1 cala.

Według nowych informacji, także Samsung zamierza wprowadzić pewne ulepszenia w kwestii aparatów. Jak podaje informator o pseudonimie Revegnus, Koreańczycy rozpoczęli prace nad autorskim sensorem o rozmiarze 1 cala. Źródło niestety nie zdradza zbyt wielu szczegółów, w tym tego najważniejszego, czyli kiedy należy oczekiwać premiery. Niemniej jednak już teraz Revegnus ujawnił między innymi, że 1-calowy sensor od Samsunga będzie jednostką o rozdzielczości 200 MP.

Nowy sensor najwcześniej w Galaxy S25 Ultra

Co raczej nie powinno dziwić, 1-calowy sensor będzie raczej stanowił bazę dla głównego aparatu któregoś z przyszłych smartfonów. Tylko którego? Nowa generacja flagowców Samsunga ma zadebiutować 17 stycznia, a więc skoro prace nad 1-calowym sensorem dopiero się rozpoczęły, to nie ma szans na wykorzystanie go w przyszłorocznych smartfonach Galaxy S24. Dopiero jeszcze następna seria, Galaxy S25, może otrzymać tę nowość. Dokładniej mówiąc, to najwyżej postawiony model z dopiskiem "Ultra" zostanie najpewniej jako pierwszy wyposażony w 1-calowy sensor. Ten sam leakster zdradził również, że modele S25 oraz S25+ doczekają się zmian w kwestii aparatów. O szczegółach możecie przeczytać tutaj (klik).

Jeśli chodzi o prace nad nowym sensorem od Samsunga możemy na tę chwilę polegać jedynie na przeciekach. Niewykluczone, że Samsung zdecyduje się na ogłoszenie szczegółów gdzieś w przyszłym roku. Jeżeli informacje o pracach nad nowym sensorem są prawdziwe, to po drodze do oficjalnego przedstawienia zapewne niejednokrotnie pojawią się jeszcze jakieś doniesienia. Na więcej szczegółów tak czy inaczej musimy poczekać.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung podobno rozpoczął prace nad 1-calowym sensorem

 0