Samsung połączył działy mobilny i elektroniki konsumenckiej. Duże zmiany u koreańskiego giganta

Samsung połączył działy mobilny i elektroniki konsumenckiej. Duże zmiany u koreańskiego giganta

Samsung połączył swój dział mobilny, który przynosi największe przychody, z działem elektroniki konsumenckiej. Jest to efekt dużej restrukturyzacji mającej na celu „wzmocnienie konkurencyjności biznesowej”. Oprócz łączenia działów gigant technologiczny zastąpił również wszystkich swoich dyrektorów generalnych.

Jong-Hee Han, szef działu telewizorów, został mianowany wiceprzewodniczącym i współdyrektorem generalnym nowo połączonych działów mobilnego i elektroniki użytkowej. Nie zrezygnuje jednak ze swoich obowiązków jako szefa ds. prezentacji wizualnej i zamiast tego będzie prowadzić oba działy. Według Reutersa Han nie ma doświadczenia w segmencie mobilnym, ale Samsung przypisuje mu odegranie kluczowej roli w osiągnięciu przez firmę czołowej pozycji w globalnej sprzedaży telewizorów w ciągu ostatnich 15 lat.

Samsung połączył swój dział mobilny, który przynosi największe przychody, z działem elektroniki konsumenckiej.

Samsung połączył działy mobilny i elektroniki konsumenckiej. Duże zmiany u koreańskiego giganta

W międzyczasie prezes Samsunga, Kyehyun Kyung, został również mianowany współdyrektorem generalnym i będzie teraz kierował działem chipów i komponentów. Kyung jest ekspertem w dziedzinie projektowania półprzewodników i był przyzwyczajony do kierowania zespołem ds. produktów i technologii flash. Oczekuje się, że „pomoże utrzymać” pozycję Samsunga w zakresie półprzewodników i jednocześnie dostarczy innowacyjne pomysły.

Dział mobilny (smartfony, tablety i gadżety) wygenerował największe przychody (24,2 mld USD) dla Samsunga w trzecim kwartale 2021 r., ale biznes związany z produkcją chipów nie jest tak daleko w tyle. Działalność w zakresie półprzewodników wygenerowała 22,6 miliarda dolarów przychodów ze względu na zwiększony popyt na serwerowe pamięci DRAM i na komputery podczas pandemii. Samsung zamierza stać się numerem 1 wśród kontraktowych producentów chipów w ciągu następnej dekady i zainwestował w ten biznes setki miliardów dolarów. Jeszcze w listopadzie tego roku ogłosił, że buduje w Teksasie wartą 17 miliardów dolarów fabrykę półprzewodników, aby produkować wysokiej klasy zaawansowane chipy do smartfonów, 5G i sztucznej inteligencji.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung połączył działy mobilny i elektroniki konsumenckiej. Duże zmiany u koreańskiego giganta

 0