Samsung potwierdza zapowiedź nowych flagowców na MWC 2018

Samsung potwierdza zapowiedź nowych flagowców na MWC 2018

Jeśli liczyliście na ujawnienie przez Samsunga jego nowych flagowych smartfonów w trakcie tegorocznych targów CES w Las Vegas, co sugerowały przecież niektóre docierające do nas przecieki, to możecie poczuć się nieco rozczarowani.

Na szczęście na oficjalną zapowiedź Galaxy S9 i Galaxy S9+ nie przyjdzie nam zbyt długo czekać, ponieważ ta zaplanowana została przez koreańskiego giganta na przyszły miesiąc, a konkretniej na odbywające się w Barcelonie mobilne targi Mobile World Congress (MWC), które potrwają od 26 lutego do 1 marca (przeważnie jednak najważniejsze premiery odbywają się w pierwszych dniach takich imprez). Informację tę potwierdził DJ Koh, czyli prezes mobilnego działu koncernu, więc można uznać ją za pewnik. W czasie tej imprezy poznać mamy także dokładną daty premiery nadchodzących smartfonów, a zapewne ujawniona zostanie również ich cena. Wygląda więc na to, że Galaxy S9 i jego większy brat mogą być pierwszymi urządzeniami na rynku z procesorem Snapdragon 845 pod maską.

Smartfony z serii Galaxy S9 raczej nie przyniosą dużych zmian w stosunku do poprzedników, ale liczymy na solidny upgrade

Nowe flagowce Samsunga są obiektem licznych przecieków w ostatnich tygodniach, ale te często zawierają dość sprzeczne informacje. Najpierw pojawiła się bowiem plotka, że firma zaprezentuje te urządzenia w trakcie CES 2018, ale szybko została uciszona przez przedstawiciela koreańskiego przedsiębiorstwa, który stwierdził, że nie ma takich planów. Potwierdzają się jednak doniesienia na temat debiutu na MWC, które sugerowały rynkową premierę już w marcu. Jeśli zaś chodzi o wygląd, to nowe modele nie będą się jakoś znaczącą różnić od swoich poprzedników i z renderów, które trafiły do sieci, wynika, że jedną z większych zmian będzie przesunięcie czytnika linii papilarnych pod moduł aparatu. Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to Galaxy S9 otrzymać ma 5,8-calowy panel QHD+ typu Super AMOLED, 4 GB lub 6 GB pamięci RAM, wspomniany procesor Snapdragon 845, 12 MP aparat tylny, 8 MP kamerkę przednią, skaner tęczówki i baterię o pojemności 3100 mAh.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung potwierdza zapowiedź nowych flagowców na MWC 2018

 0