Samsung prezentuje 2,5-calowy dysk SSD o pojemności 32 TB

Samsung prezentuje 2,5-calowy dysk SSD o pojemności 32 TB

Koreański gigant, Samsung, w swoim portfolio posiada szeroki wachlarz dysków SSD i już nie raz ustanawiał rekordy pojemnościowe na tym polu. Ostatnio pałeczkę przejął Seagate ujawniając nośnik 3,5” o gigantycznej pojemności 60 TB. Na odpowiedź Samsunga nie trzeba było długo czekać. Może i nie jest to największy dostępny dysk SSD, ale na pewno najpojemniejszy 2,5-calowiec na świecie.

Samsung po raz kolejny przełamuje bariery pojemnościowe - tym razem najpojemniejszym nośnikiem w formacie 2,5".

O samym nośniku nie wiemy zbyt wiele. Tak naprawdę korporacja zdradziła jedynie informację na temat kości pamięci. Są one oparte o technologię V-NAND czwartej generacji i znajdziemy je na laminacie dysku w 32 zespołach o pojemności 1 TB każdy. Sumarycznie posiadają one 512 chipów V-NAND na 16 warstwach. Samsung zaprezentował również wersję omawianego modelu z interfejsem SCSI. Jest to tak naprawdę podwojenie możliwości dysku PM1633a, który w poprzednim roku został ogłoszony najpojemniejszym SSD na świecie.

Masowa produkcja nośników rozpocznie się w 2017 roku. Firma jednak już wybiega w przyszłość - według przedstawicieli w ciągu czterech następnych lat ujrzymy dyski SSD w tej formie o pojemności przekraczającej nawet 100 TB. Trzeba przyznać, że liczba jest imponująca. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung prezentuje 2,5-calowy dysk SSD o pojemności 32 TB

 0