Samsung prezentuje smartwatche Galaxy Watch7 i Galaxy Watch Ultra

Samsung prezentuje smartwatche Galaxy Watch7 i Galaxy Watch Ultra

Galaxy Watch7 i Galaxy Watch Ultra, to najnowsze smartwatche Samsunga, które choć nie są rewolucją, to przynoszą pewne nowości, które przypadną użytkownikom do gustu.

Samsung Galaxy Watch7 dostępny jest w wersjach z kopertą 44 i 40 mm, w kolorach srebrnym lub kremowym. Model 44 mm posiada 1,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 480 × 480 pikseli, natomiast 40 mm wyposażono w 1,3-calowy ekran Super AMOLED 432 × 432 px. Sercem Galaxy Watch7 oraz Galaxy Watch Ultra jest procesor Exynos W1000 z 5 rdzeniami wyprodukowany w 3 nm litografii.

Samsung zaprezentował smartwatche Galaxy Watch7 i Galaxy Watch Ultra.

Samsung Galaxy Watch7 i Galaxy Watch Ultra
 

Wspomaga go 2 GB pamięć operacyjna + 32 GB pamięć masowa. Całość zasila bateria o pojemności 425 mAh (model 44 nm) i 300 mAh (model 40 nm). W ofercie pojawił się również Galaxy Watch Ultra, który oferowany jest tylko w jednej konfiguracji z kopertą 47 mm i 1,5-calowym panelem Super AMOLED 480 × 480 px. Zasila go bateria 590 mAh.

Dostępny jest w wydaniach tytanowy srebrny, tytanowy szary, tytanowy biały. Wszystkie smartwatche działają pod kontrolą systemu Wear OS 5 z nakładką One UI 6 Watch. Smartwatche posiadają takie technologie jak LTE, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 2.4 + 5 GHz, NFC, GPS (L1+L5) / Glonass / Beidou / Galileo.

Warto wspomnieć o zastosowaniu nowej koperty, która zdaniem Samsunga jest mocniejsza, a dynamiczny system mocowania paska (Dynamic Lug System) pozwala go wymieniać wedle woli.

Galaxy Watch Ultra ma obudowę z tytanu klasy 4 i wodoszczelności w ciśnieniu do 10 atmosfer. Ponadto, Galaxy Watch Ultra działa w szerszym zakresie wysokości – od 500 metrów poniżej poziomu morza do 9000 m n.p.m., umożliwiając monitorowanie zaawansowanych ćwiczeń fizycznych, takich jak pływanie w morzu, czy jazda na rowerze w ekstremalnych warunkach.

Zegarkiem można rejestrować treningi triatlonowe – od pływania, przez jazdę na rowerze, po bieganie – dzięki nowemu kafelkowi Wiele dyscyplin. Ponadto, nowy pomiar funkcjonalnej mocy progowej w jeździe na rowerze dokładnie mierzy maksymalną moc mięśni rowerzysty w czasie 4 minut dzięki AI, by odblokować pełen potencjał w oparciu o indywidualne biowskaźniki. Galaxy Watch Ultra zapewnia również zaawansowaną spersonalizowaną strefę tętna.

Do urządzenia dodano nowy przycisk szybkiego dostępu, dzięki któremu użytkownicy mogą natychmiast inicjować i kontrolować treningi oraz mapować inne funkcje zgodnie ze swoimi potrzebami lub uruchomić sygnał alarmowy (Syrena) w razie niebezpieczeństwa.

Galaxy Watch7 i Galaxy Watch Ultra są dostępne w przedsprzedaży na wybranych rynkach od 10 lipca, a w regularnej sprzedaży od 24 lipca.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung prezentuje smartwatche Galaxy Watch7 i Galaxy Watch Ultra

 0