Samsung prezentuje trzy nowe profesjonalne monitory

Samsung prezentuje trzy nowe profesjonalne monitory

Już za kilka dni startują największe europejskie targi elektroniczne, czyli Internationale Funkausstellung Berlin (w skrócie IFA), ale niektórzy producenci chcąc uniknąć rywalizacji o atencję z setkami produktów prezentowanych na tej imprezie, decydują się na nieco przedwczesne zapowiedzi sowich nowych urządzeń.

Na taki ruch zdecydował się właśnie Samsung, który zaprezentował trzy nowe monitory skierowane do profesjonalistów, czyli CH89, CH80 i SH85. Pierwszy z wymienionych modeli to 34-calowy sprzęt o rozdzielczości 3440x1440 pikseli (proporcje 21:9) z zakrzywionym panelem i designem z  minimalnymi ramkami bo bokach i w górnej części. Poza tym, jego podstawka pozwala na regulację wysokości, odchylanie ekranu i jego obrót. Jeśli zaś chodzi o łączności, to producent wspomina jak na razie jedynie o porcie USB typu C. CH80 to z kolei 27-calowy monitor z zakrzywionym ekranem Full HD (1920 x 1080 pikseli), który może pochwalić się równie atrakcyjnym bezramkowym wzornictwem jak CH89, a poza tym pozwoli na łączenie ze sobą kilku monitorów (daisy chain) za pomocą wyjścia DisplayPort. Ostatnia z nowości, czyli SH85, to płaski monitor z 23,8- lub 27-calowym (dostępny w dwóch wariantach) wyświetlaczem o rozdzielczości 2560x1440 pikseli. Ten model także wyposażono w wyjście DisplayPort.

Nowe modele Samsunga to propozycje skierowane przede wszystkim do profesjonalistów potrzebujących dużej przestrzeni roboczej i korzystających z wielomonitorowych zestawów

CH89

Jako że wszystkie 3 monitory skierowane są do profesjonalistów, czyli wykorzystywane mają być w trakcie wielogodzinnej pracy, nie mogło tu zabraknąć technologii chroniących nasze oczy, w tym Flicker Free (niweluje migotanie obrazu) oraz Eye Saver (redukuje emisję niebieskiego światła). Samsung potwierdził także, że przywiezie ze sobą do Berlina model CHG90, czyli 49-calowy monitor z technologami QLED i HDR, który skierowane jest do graczy i miłośników filmów. Wciąż nie znamy jednak dokładnej daty premiery i cen nowych produktów koreańskiego giganta, ale te powinny zostać ujawnione już w trakcie samych targów, które oficjalnie ruszają 1 września.

 CH80

SH85

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung prezentuje trzy nowe profesjonalne monitory

 0