Samsung prezentuje wstępne wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku

Samsung prezentuje wstępne wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku

Samsung przestawił prognozowane wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku, z których wynika, że wygenerował w tym okresie zysk operacyjny w wysokości 9,4 biliona wonów koreańskich. Skonsolidowana sprzedaż wyniosła z kolei 65 biliona wonów koreańskich (około 58 miliardów dolarów) i jest to wzrost sprzedaży o 17,48% oraz 44% wzrost zysków w porównaniu z analogicznym kwartałem 2020 roku. Sukces ten firma zawdzięcza wysokiemu zainteresowaniu, jakim cieszy się flagowy smartfon Galaxy S21. Dział mobilny odpowiada za 4 biliony wonów (ok. 3,5 mld dolarów), chociaż dobrze poradził sobie również segment AGD, notując wzrost. Widzimy jednocześnie, że wypuszczenie nowych smartfonów wcześniej niż zwykle było dla producenta strzałem w dziesiątkę.

Samsung przestawił prognozowane wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku, z których wynika, że wygenerował w tym okresie zysk operacyjny 9,4 biliona wonów koreańskich.

Nie wszędzie trzeba upatrywać sukcesu, bo mimo iż popyt na półprzewodniki pozostawał dość wysoki, to południowokoreański gigant odnotował w tej branży najniższe wpływy od lat. Przyczyną są spore koszty wprowadzenia procesu technologicznego 5 nm. Oczekuje się jednak, że dział odnotuje lepszy wynik w przyszłości. Należy zaznaczyć, że przedstawiony raport to tylko wstępne prognozy producenta, a pełne i ostateczne dane poznamy pod koniec kwietnia. Szacunki są optymistyczne i raczej nikt nie ma wątpliwości, że Galaxy S21 pomoże Samsungowi wygenerować niemałe zyski. Warto przypomnieć, że zgodnie z informacją przytaczaną przez serwis Sammobile najnowszy flagowiec Koreańczyków odnotował trzykrotny progres sprzedaży w porównaniu z poprzednimi modelami. Za 40% sprzedaży odpowiada wersja Galaxy S21 Ultra, która jest jednocześnie najdroższą propozycją w ofercie producenta.

Samsung nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i w tym roku czeka nas kilka prezentacji. Mówi się o m.in. Galaxy Z czyli telefonem składanym w dwóch miejscach. Na liście znajduje się ponadto Galaxy Z Fold 3 , Z Flip 3 oraz bardziej budżetowy smartfon ze składanym ekranem. Zagadką pozostaje to czy ostatecznie dostaniemy nowego przedstawiciela linii Galaxy Note, ponieważ dawniej spekulowano nawet o uśmierceniu tej serii, czemu zaprzeczył Samsung.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung prezentuje wstępne wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku

 0