Samsung prezentuje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku

Samsung prezentuje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku

Samsung przedstawił wyniki finansowe za pierwszy kwartał zakończony 31 marca 2021 roku. Producent smartfonów osiągnął w minionych trzech miesiącach przychód w wysokości 65,39 bln wonów południowokoreańskich i jest to wzrost o 6% w porównaniu z poprzednim kwartałem i rekordowy pierwszy kwartał. Zysk operacyjny wzrósł o 4% względem poprzedniego kwartału do 9,38 bln KRW. Za sukces odpowiada w znacznej mierze sprzedaż telefonów i elektroniki użytkowej, która przewyższyła wpływy z działów odpowiedzialnych za półprzewodniki oraz wyświetlacze. Sektor półprzewodników odnotował spadek zysków kwartał do kwartału m.in. z powodu zakłóceń w fabryce w Austin. Jak zaznacza firma wpływy działu Mobile Communications uległy poprawie po wprowadzeniu flagowych smartfonów z serii Galaxy S21.

Samsung przedstawił wyniki za pierwszy kwartał zakończony 31 marca 2021 roku. Producent smartfonów osiągnął w minionych trzech miesiącach przychód w wysokości 65,39 bln wonów południowokoreańskich i jest to wzrost o 6% w porównaniu z poprzednim kwartałem i rekordowy pierwszy kwartał.

Segment elektroniki użytkowej odniósł sukces, ponieważ zdaniem Samsunga popyt na telewizory czy inne urządzenia pozostał w minionym kwartale na wysokim poziomie. Korporacja oczekuje, że w drugim kwartale 2021 roku wpływy z rynku półprzewodników wzrosną ze względu na spore zainteresowanie pamięciami dedykowanymi serwerom. Oberwie za to Mobile Communications, który oczekuje mniejszego przychodu oraz zysków po spadku sprzedaży smartfonów producenta z segmentu premium. Dojdą do tego problemy z dostawą niektórych komponentów. Mimo tego Samsung liczy, że w drugiej połowie roku warunki rynkowe, jeśli chodzi o części ulegną poprawie, a spółka umocni swoją pozycję w branży. Warto wspomnieć, że dział półprzewodników zapewnił przedsiębiorstwu 19,01 bln wonów południowokoreańskich przychodu i 3,37 bln KRW zysku operacyjnego.

Południowokoreański gigant dokonał w pierwszym kwartale inwestycji na sumę 9,7 bln KRW, w tym 8,5 bln KRW wydano na półprzewodniki, a 0,7 bln KRW na wyświetlacze. Według innych, dokładniejszych danych StrategyAnalytics dotyczących rynku smartfonów, Samsung nadal utrzymuje pozycję lidera w zestawieniu najpopularniejszych producentów smartfonów. Z pierwszej piątki wypadł Huawei, natomiast znalazło się w niej jeszcze miejsce dla Apple, Xiaomi, Oppo oraz Vivo. Samsung sprzedał w pierwszym kwartale 77 milionów smartfonów, co stanowi wzrost o 32 proc. w porównaniu rok do roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung prezentuje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku

 0