Samsung prognozuje gorszy okres. Zyski spadły o 60%

Samsung prognozuje gorszy okres. Zyski spadły o 60%

Samsung opublikował najnowsze prognozy zysków, które mają być gorsze niż we wcześniejszych okresach. Warto wspomnieć, że popularny producent w minionym kwartale odnotował spadek zysków aż o 60% w skali rok do roku, z kolei przychody okazały się mniejsze o 14%. Szacunki mówią, iż Samsung w pierwszym kwartale aktualnego roku sprzedał swoje produkty za łączną kwotę 52 bilionów wonów koreańskich, co w przeliczeniu daje jakieś 45,7 miliardów dolarów. Zyski operacyjne mają natomiast wynieść około 6,2 bilionów wonów koreańskich, czyli mniej więcej 5,5 mld dolarów. Pełne dane dotyczące m.in. przychodów południowokoreański gigant zaprezentuje w przyszłym miesiącu. Bez wątpienia jednak Samsung dał wyraźne ostrzeżenie dla inwestorów, którzy przytoczonymi spadkami nie będą zachwyceni.

Firma prognozuje gorsze niż pierwotnie zakładano zyski. 

Powodem gorszych wyników według Samsunga jest spadek cen układów pamięci, a także niższy popyt na ekrany OLED tworzonych dla Apple. Mimo wszystko firma wyraża nadzieję, iż niedawna premiera flagowego smartfonu Galaxy S10 przyczyni się do zmiany obecnej, dość niekorzystnej, sytuacji. Ostatni raz, gdy Samsung dostrzegł tego rodzaju spadek czekaliśmy na premierę Galaxy Note 4 i być może najnowsza "dziesiątka", a także Note 10 pomogą w przyszłości poprawić wyniki korporacji. Wybawieniem może być też składany Galaxy Fold, który jako nowinka technologiczna budzi niemałe zainteresowanie. Ponadto Samsung liczy, że inwestycje w centra danych zwiększą ogólne zapotrzebowanie na pamięci DRAM.

Powodem kiepskiej sytuacji Samsunga może być też zwyczajny przesyt rynku smartfonami. Nie każdy konsument decyduje się na coroczną wymianę swojego urządzenia zaś wiele osób przez lata woli korzystać z wcześniej kupionego telefonu. Do tego dochodzi konkurencja pokroju Xiaomi, która proponuje bogatą ofertę nowego sprzętu, nierzadko za ułamek ceny modeli Samsunga. Innym produktem, jakim Samsung zamierza przeciągnąć ludzi na swoją stronę będzie Galaxy A90. W tym przypadku największą technologiczną nowinką zastosowaną przez Koreańczyków jest wysuwany oraz obracający się aparat fotograficzny. I należy przyznać, że zapowiada się one niezwykle ciekawie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung prognozuje gorszy okres. Zyski spadły o 60%

 0