Samsung protestuje przeciwko sprzedaży iPhone'ów w sklepach LG

Samsung protestuje przeciwko sprzedaży iPhone'ów w sklepach LG

Plany LG dotyczące sprzedaży iPhone'ów w lokalizacjach LG Best Shop w Korei Południowej spotykały się ze sprzeciwem ze strony innego koreańskiego giganta. Samsung jest zdenerwowany planami konkurenta i twierdzi, że takie posunięcie będzie naruszeniem umowy podpisanej przez obie firmy w 2018 roku, która stanowi, że w sklepach prowadzonych przez LG będą sprzedawać tylko telefony LG i podobnie tylko telefony Samsung będą sprzedawane w sklepach Samsunga. Umowa ta miała na celu ochronę małych i średnich sklepów przed konkurencją ze strony placówek obu gigantów.

Samsung próbuje zapobiec sprzedaży iPhone'ów w salonach LG, lub wymusić równoczesną sprzedaż również swoich smartfonów Galaxy obok urządzeń Apple.

LG wskazuje jednak na klauzulę w umowie, która mówi, że zapisy mogą być renegocjowane w przypadku większych zmian. Rzeczywiście sytuacja uległa znacznej zmianie, gdy LG wycofało się z branży mobilnej. Stowarzyszenie, które zainicjowało porozumienie, również kwestionuje posunięcie LG, ale urzędnik zgodził się, że w tych okolicznościach należy przeprowadzić renegocjacje. Samsung obawia się, że iPhone'y, które pojawią się w ponad 400 sklepach LG w Korei, zagrożą udziałowi w rynku smartfonów 5G. Apple jest największym dostawcą telefonów 5G na świecie, Samsung jest czwarty. Sytuację dla Samsunga pogarsza fakt, że jesienią pojawią się nowe modele iPhone'ów 5G, tuż po wejściu w życie umowy LG/Apple.

Pierwotnie plan zakładał sprzedaż iPhone'ów, iPadów i zegarków Apple Watch, jednak zmieniono to na sprzedaż tylko iPhone'ów. LG nie zgodziło się również na sprzedaż MacBooków, które konkurowałby z laptopami LG. Samsung próbuje wywierać presję na LG, by oprócz iPhone'ów sprzedawano również smartfony Galaxy w lokalizacjach Best Shop. Jest to jednak skomplikowana sytuacja, bo jeśli LG zdecyduje się wprowadzić smartfony Samsunga do swoich lokalizacji, to część sprzedaży stracą salony własne Samsunga.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung protestuje przeciwko sprzedaży iPhone'ów w sklepach LG

 0