Samsung przedstawia nową kartę microSD SD Express. Szybsza niż niejden SSD

Samsung przedstawia nową kartę microSD SD Express. Szybsza niż niejden SSD

Samsung sprzedaje jedne z najpopularniejszych kart microSD. Firma ogłosiła właśnie dwa nowe modele, w tym jeden, który będzie mógł się pochwalić imponującą prędkością odczytu, nawet większą niż w przypadku dysków półprzewodnikowych typu SATA w komputerach stacjonarnych.

W komunikacie prasowym Samsung ujawnił, że rozpoczął dostarczanie kart microSD o pojemności 256 GB w oparciu o standard SD Express. To pierwsza taka karta microSD tej firmy, która będzie obsługiwać ten standard.

Samsung ujawnił, że rozpoczął dostarczanie kart microSD o pojemności 256 GB w oparciu o standard SD Express.

Oznacza to, że maksymalna prędkość odczytu sekwencyjnego dla tej karty może sięgać nawet 800 megabajtów na sekundę. To nawet cztery razy szybciej niż w przypadku zwykłych kart microSD UHS-1 i nawet szybciej niż w przypadku prędkości odczytu dysków SSD SATA, które mają limit do 560 MB na sekundę.

Samsung twierdzi, że prędkość nowej karty SD Express microSD o pojemności 256 MB zapewni lepszą ogólną wydajność komputerów i smartfonów. Karty microSD korzystają również z technologii Dynamic Thermal Guard (DTG), która zapewnia stabilną temperaturę karty nawet po wielu godzinach użytkowania.

microSD Samsunga

Samsung ogłosił również, że rozpoczął masową produkcję kart microSD Pro Plus i Evo Plus o pojemności 1 TB. W tym przypadku koreański producent układa osiem warstw pamięci V-NAND w konstrukcji małej karty. Firma powiedziała:

„Nowa karta microSD o pojemności 1 TB przechodzi najbardziej rygorystyczne w branży testy i zapewnia niezawodne użytkowanie nawet w trudnych warunkach, dzięki takim funkcjom, jak ochrona przed wodą, ekstremalnymi temperaturami, konstrukcja odporna na upadki, ochrona przed zużyciem, a także ochrona przed promieniowaniem rentgenowskim i magnetycznym”.

Karta Samsung SD Express microSD o pojemności 256 GB zostanie wprowadzona na rynek jeszcze w tym roku, a karty microSD Pro Plus i Evo Plus o pojemności 1 TB trafią do sprzedaży w trzecim kwartale 2024 r. Firma nie ujawniła jeszcze cen tych produktów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung przedstawia nową kartę microSD SD Express. Szybsza niż niejden SSD

 0