Samsung przejmie Corephotonics i wprowadzi zaawansowany zoom w smartfonach?

Samsung przejmie Corephotonics i wprowadzi zaawansowany zoom w smartfonach?

Wprowadzenie Galaxy A9 było znakiem, że Samsung chce stosować większą ilość obiektywów w swoich przyszłych smartfonach, umożliwiając rejestrowanie lepszej jakości zdjęć oraz dając więcej kreatywnych możliwości. Według najnowszych statystyk Counterpoint Research, Samsung wciąż jest liderem sprzedaży smartfonów, ale ich udział rynkowy ciągle spada, zmuszając koreańskiego producenta do wyjścia z letargu i inwestycji w nowe technologie, które pozwolą im wyróżnić się na tle konkurencji. Pomiędzy drugim a trzecim kwartałem ubiegłego roku udziały Samsunga w rynku smartfonów spadły z 20 do 19 procent i choć zdawać się może to niewielką różnicą, mimo wszystko oznacza to, że konkurencja depcze gigantowi po piętach. Aby wzmocnić swoją pozycję, Samsung planuje przejąć firmę Corephotonics i jeśli okaże się to prawdą, to kolejne ich smartfony mogą się wyróżniać ponadprzeciętnymi, zaawansowanymi możliwościami fotograficznymi.

Samsung planuje za 160 milionów dolarów kupić firmę, która zapewni im przewagę w sektorze fotografii w smartfonach, oferując nawet 25-krotne przybliżenie.

Według izraelskiej pracy, Samsung jest w trakcje zaawansowanych rozmów z Corephotonics, którzy wcześniej pracowali z OPPO nad stworzeniem peryskopowego obiektywu, oferującego zoom optyczny 5x. Technologia ta nie została skomercjalizowana, ale OPPO ma asa w rękawie i prawdopodobnie ujawni go w następnym miesiącu na MWC 2019. Chiński producent ma jednak według pogłosek pokazać zoom już nie 5x, ale aż z 10-krotne przybliżenie optyczne. Samsung osiąga dobre rezultaty na polu fotografii smartfonowej, jednak ich urządzenie klasy premium Galaxy Note 9 oferuje zaledwie dwukrotne przybliżenie optyczne. Pozyskanie  Corephotonics mogłoby oznaczać rozwój możliwości przybliżania obrazu oraz przejęcie wielu technologii związanych z fotografią. 

Corephotonics nie produkuje samodzielnie aparatów, ale je projektuje. Obecnie firma jest w posiadaniu około 150 patentów, które mogłyby dać Samsungowi ogromną przewagę, jeśli faktycznie dojdzie do przejęcia. Samsung ma największą szansę na kupno Corephotonics dzięki ich wcześniejszym inwestycjom w Izraelu. Koreański gigant jak dotąd zainwestował w 15 izraelskich firm poprzez Samsung Venture Investment, włączając w to EarlySense, które opracowało system, dzięki któremu można przeprowadzić badanie pacjenta, bez konieczności fizycznego z nim kontaktu. Póki co nie ma żadnych informacji, czy Samsung jest zainteresowany zoomem optycznym, czy też rozwiązaniem hybrydowym, ale na chwilę obecną największe przybliżenie (w obiektywie, który się nie wysuwa) oferuje Huawei w Mate 20 Pro i P20 Pro, gdzie wynosi ono 3x optycznie i 5x hybrydowo.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung przejmie Corephotonics i wprowadzi zaawansowany zoom w smartfonach?

 0