Samsung Q950 - bezramkowy telewizor 8K klasy premium

Samsung Q950 - bezramkowy telewizor 8K klasy premium

Samsung przywiózł ze sobą na targi CES 2020 całą masę nowych telewizorów, ale Q950 zdecydowanie wyróżnia się na tym tle. Jest to bowiem model 8K klasy premium, który oprócz niezwykle wysokiej rozdzielczości wyróżnia się nietuzinkowym i imponującym designem. Koreański gigant określa to wzornictwo Infinity Design, a charakteryzuje je przede wszystkim bezramkowość, ponieważ poza dolną ramką mierzącą zaledwie 15 mm, ekran praktycznie nie posiada obramowania, przez co prezentuje się niezwykle stylowo. Znajdujący się zaś wewnątrz TV nowy „kwantowy procesor” AI napędza przeprojektowany interfejs użytkowania, zapewniając skuteczny upscaling dowolnego źródła do rozdzielczości 8K, dostęp do telewizji za pomocą anteny czy też serwisów streamingowych.

Samsung Q950 to model 8K klasy premium, który oprócz niezwykle wysokiej rozdzielczości wyróżnia się nietuzinkowym designem.

Samsung chwali się nawet „cyfrowym kamerdynerem”, który może kontrolować inny sprzęt za pomocą Bluetooth, Wi-Fi czy nawet starsze urządzenia bez połączenia z siecią. Nie brakuje też opcji mirroringu treści z mobilnych urządzeń za pomocą dotyku (funkcja Tap View) czy wsparcia dla popularnych asystentów od Google czy Amazona. Technologia AI ScaleNet pozwalać ma na streaming 8K za pomocą sieci, która oferuje przepustowość jedynie na 4K. Polega to na kompresji materiału 8K do 4K, przesłanie go w takiej formie przez internet i następnie upscalowanie z powrotem do 8K. Z technologii tej korzystać ma Amazon Prime i ciekawi jesteśmy, jak wypadać będzie ona w praktyce. Poza tym telewizor obsługuje AV1 dla wideo 8K na YouTubie.  

Nowy procesor AI odpowiedzialny jest także za możliwości audio w Q950, w tym technologię Object Tracking Sound Plus. Ta przemieszczać ma dźwięk wokół podstawy w zależności od tego, co dzieje się na ekranie, imitując w ten sposób dźwięk przestrzenny 5.1 za pomocą głośników stereo w TV. Z kolei nowa funkcja Q-Symphony połączy głośniki telewizora z kompatybilnym soundbarem, dając nam potencjalnie nawet system 9.1.4. Samsung jak na razie nie zdradził jeszcze ceny oraz daty premiery tego sprzętu, ale można być pewnym, że tanio nie będzie i sprzęt ten zapewne trafi pod strzechy najbogatszych klientów firmy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Q950 - bezramkowy telewizor 8K klasy premium

 0