Samsung rozpoczął wdrażanie Androida Pie w Galaxy S9 na terenie Europy

Samsung rozpoczął wdrażanie Androida Pie w Galaxy S9 na terenie Europy

Samsung rozpoczął stopniowe wdrażanie na smartfony Galaxy S9 dostępne w Europie premierowego wydania najnowszej nakładki One UI zawierającej system Android 9.0 Pie (wcześniej udostępniono jedynie testowy build). Według informacji SamMobile niektórzy posiadacze urządzeń zamieszkali w Niemczech, Holandii czy Słowacji potwierdzili fakt otrzymania zestawu ważącej 1,7 GB aktualizacji. Oczywiście cały proces trochę potrwa i nie wiemy kiedy dokładnie obywatele Polski wyposażeni w Galaxy S9 dostaną wyczekiwany system. Update autorskiego interfejsu użytkownika One UI wnosi wiele interesujących usprawnień i ma na celu zwiększenie ułatwienia korzystania ze smartfona. Zapewne wielu z was zadziwi fakt, że popularny producent dopiero cztery miesiące po oficjalnym debiucie Androida Pie decyduje się rozpocząć stopniową aktualizację najważniejszego dostępnego w katalogu urządzenia.

Kolejni użytkownicy Galaxy S9 zamieszkali w Europie potwierdzają fakt otrzymania finalnego wydania autorskiej nakładki One UI wraz z systemem Android Pie.

Samsung rozpoczął wdrażanie Androida Pie w Galaxy S9 na terenie Europy

Cóż, nie da się ukryć, że jeżeli chodzi o implementację kolejnych wydań systemu Google, Samsung pozostaje nieco z tyłu względem konkurencji pokroju OnePlus, Nokii, a nawet HTC. W przypadku poprzedniego modelu Galaxy S8 jego właściciele musieli czekać na upgrade do Androida 8.0 Oreo aż siedem miesięcy, co tylko dobitnie pokazuje opieszałość koreańskiej firmy. Przy okazji Samsung potwierdził, że pełny, globalny update pojawi się na świecie w styczniu przyszłego roku. Chociaż tym razem ów wynik jest lepszy, to jednak kwestia przeprowadzania całego procesu okazuje się kłopotliwa dla większości producentów, którzy lubią porzucać wsparcie dla starszych modeli telefonów zostawiając użytkowników na przestarzałym rozwiązaniu.

Niestety na wspomnianym polu producentom smartfonów wyposażonych w Androida brakuje do Apple oraz jego częstotliwości przeprowadzania aktualizacji. Natomiast obecnie Samsung równie mocno co przeprowadzaniem procesu aktualizacji do Andrioda 9.0 Pie jest zajęty opracowywaniem nowego flagowego Galaxy S10, który ma zadebiutować na przełomie marca nadchodzącego roku. Według ostatnich doniesień firma miała już nawet rozpocząć masową produkcję telefonu, aby być gotowym na premierę i ewentualne większe niż w przypadku Galaxy S9 zainteresowanie konsumentów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung rozpoczął wdrażanie Androida Pie w Galaxy S9 na terenie Europy

 0