Samsung rozpoczyna masową produkcję 12 Gb układów pamięci LPDDR5

Samsung rozpoczyna masową produkcję 12 Gb układów pamięci LPDDR5

Samsung ogłosił właśnie rozpoczęcie masowej produkcji 12-gigabitowych układów pamięci LPDDR5, czyli nowej generacji mobilnego DRAM. W praktyce pozwolić ma to na tworzenie 12 GB modułów, a ich produkcja ruszyć ma jeszcze w tym miesiącu. Pakiety o takiej pojemności składać mają się z ośmiu wspomnianych 12 Gb chipów i pozwolą na transfer 44 GB danych lub 12 pełnych filmów Full HD w zaledwie jedną sekundę, co brzmi naprawdę imponująco, szczególnie że mówimy tu o pamięciach dedykowanych smartfonom i innym urządzeniom mobilnym. Warto podkreślić, że nowe układy są nie tylko wydajniejsze, ale i bardziej energooszczędne oraz mniejsze względem swoich poprzedników, co w przypadku ich zastosowania ma bardzo istotne znaczenie.

Samsung ogłosił właśnie rozpoczęcie masowej produkcji 12-gigabitowych układów pamięci LPDDR5, czyli nowej generacji mobilnego DRAM.

Nowe mobilne pamięci Samsunga, które debiutują zaledwie pięć miesięcy po uruchomieniu masowej produkcji 12 GB układów LPDDR4X, tworzone są w oparciu o drugą generację 10 nm procesu technologicznego od koreańskiego giganta. Technologia ta zoptymalizowana została pod kątem wykorzystania sztucznej inteligencji i łączności 5G, czyli rozwiązań, które stanowić mają przełom na rynku mobilnym. LPDDR5 pochwalić mogą się szybkością przesyłania danych wynoszącą 5500 Mb/s, czyli o ok. 30% wyższą niż w przypadku LPDDR4X, gdzie uzyskano 4266 Mb/s. Samsung chwali się także, że jego nowe układy pamięci wymagają ok. 30% mniej energii, a to za sprawą nowego designu obwodów.

Jung-bae Lee, wiceprezes wykonawczy DRAM Product & Technology w Samsung Electronics, stwierdził, że są podekscytowani, że ich pamięci będą stosowane we flagowych smartfonach obsługujących łączność 5G, co zdradza w jakiej klasie urządzeń należy się spodziewać tych modułów. Poza tym, firma chce opracować 16 Gb chipy LPDDR5 w przyszłym roku i rozważa nawet przeniesienie produkcję 12 Gb układów LPDDR5 do Pyeongtaek w Korei Południowej, gdzie znajduje się jeden z jego ośrodków produkcyjnych. Trzeba przy tym pamiętać, że Samsung jest liderem w tym segmencie rynku i jeśli chce zachować tę pozycję, zmuszony jest do nieustannego poszerzania swojej oferty o nowe produkty, stąd też tak szybka premiera mobilnych pamięci LPDDR5 i jest duża szasna,ze to już Galaxy Note 10 otrzyma 12 GB LPDDR5.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung rozpoczyna masową produkcję 12 Gb układów pamięci LPDDR5

 0