Samsung szykować ma na CES przełomowe telewizory Micro LED

Samsung szykować ma na CES przełomowe telewizory Micro LED

Jak wynika z najnowszych doniesień, Samsung Electronics zamierza zaprezentować na targach CES nowe telewizory bazujące na przełomowej technologii Micro LED. W Las Vegas zobaczyć mamy ogromny, bo 150-calowy model, ale spodziewać można się, że w końcu doczekamy się także urządzeń w bardziej przystępnych rozmiarach.

Obecnie technologia ta wykorzystywana jest w ekranach h kinowych, a już wkrótce może się to zmienić i jeśli wierzyć najnowszym przeciekom, to trafi ona pod strzechy naszych domów. Micro LED to rodzaj samokontrolującej techniki wyświetlania, która w odróżnieniu od paneli OLED wykorzystujących materiał organiczny, bazuje na materiale nieorganicznym. Tego typu ekrany wykorzystują miniaturowe LED-y (w rozmiarze poniżej 100 µm), które działają jak pojedyncze piksele. Micro LED oferować mają sporą przewagę w stosunku do OLED-ów, ponieważ zapewniać powinny 30x większą jasność, są bardziej energooszczędne, cieńsze i lżejsze, pozwalają na uzyskanie wyższych rozdzielczości, oferują szerszą gamę kolorów, a także dłuższą żywotność. Jak więc widać, ich zalety są naprawdę znaczące, a dodatkowo obraz pozbawiony będzie efektu wypalania.

Micro LED może być rewolucją na rynku telewizorów, ale na szczegóły musimy poczekać do początku stycznia 

Do tej pory przeszkodą w implementacji tej technologii były problemy produkcyjne tak małych diod, ale najwyraźniej Samsung znalazł sposób jak sobie z tym poradzić. Produkcja ekranów Micro LED ma być jednak zdecydowanie droższa, nawet od OLED-ów, co zapewne przełoży się na wysokie ceny takich telewizorów. Nie da się jednak ukryć, że Samsung musi wykonać jakiś przełomowy krok na rynku telewizorów klasy premium, ponieważ jego modele QLED nie wytrzymują konfrontacji z OLED-ami od LG. Co ciekawe, niedawno pojawiły się informacji, jakoby Apple także miało pracować nad wyświetlaczami Micro LED, w czym pomagać ma firma TSMC. Gigant z Cupertino zamierza podobno wykorzystywać tę technologię do ekranów swoich zegarków oraz przyszłych urządzeń VR/AR.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung szykować ma na CES przełomowe telewizory Micro LED

 0