Samsung szykuje budżetowy smartfon z 5G - Galaxy A22

Samsung szykuje budżetowy smartfon z 5G - Galaxy A22

Firmy takie jak realme udowadniają, że smartfon ze wsparciem dla łączności 5G nie musi być drogi i jego cena może zamykać się w 1000 zł, wywierając tym samym presję na konkurencji. Najwyraźniej Samsung odczuł tę presję, gdyż na początku roku wprowadził do oferty relatywnie niedrogi Galaxy A32 z obsługą 5G, a teraz szykuje jeszcze tańszy model, który będzie mógł się pochwalić wsparciem dla tej technologii. Ishan Agarwal ujawnił 91mobiles rendery prasowe i specyfikację Galaxy A22, czyli budżetowego telefonu koreańskiego giganta, który będzie mógł się pochwalić wsparciem dla 5G. To zdaje się główny wyróżnik tego urządzenia, gdyż poza tym otrzymać ma on plastikową obudowę, potrójny aparat tylny (48 MP, 5 MP i 2 MP) i wycięcie w kształcie łezki na przednią kamerkę do selfie. 

Galaxy A22 5G będzie podobno działał na bazie układu mobilnego MediaTek Dimensity 700, który oferuje wsparcie dla 5G.

Samsung szykuje budżetowy smartfon z 5G - Galaxy A22

Jak więc widać, tego rodzaju specyfikacja raczej nie przyciągnęłaby klientów sama z siebie. Co więcej, Galaxy A22 5G będzie podobno działał na bazie układu mobilnego MediaTek Dimensity 700 (znamy go choćby z niedawno recenzowanego przez nas realme 8 5G) i oferować ma 6,4-calowy (prawdopodobnie 1080p) ekran LCD, aby obniżyć koszty. Pod maską znaleźć ma się jednak spory akumulator o pojemności 5000 mAh. Decydując się wariant LTE otrzymać możemy jednak nieco lepszy smartfon z wyświetlaczem AMOLED i czwartym aparatem z tyłu o rozdzielczości 2 MP, ale tracimy w ten sposób obsługę szybkiej łączności bezprzewodowej 5G. 

realme 7 5G - recenzja najtańszego smartfona ze wsparciem dla 5G

Agarwal nie poznał jeszcze ceny i dostępności żadnego z wariantów Galaxy A22. Można bezpiecznie założyć, że nowy telefon będzie tańszy niż Galaxy A32 5G, które obecnie kupić można za 1249 zł i powinien trafić na polski rynek (choć nie mamy tu pewności). Oznaczałoby to, że Samsung może rzucić rękawicę realme i nawet powalczyć o tytuł najtańszego smartfona 5G. To może sprawić, że łączność ta będzie dostępne dla jeszcze większej liczby osób, tym bardziej że marka Samsung cieszy się zdecydowanie większą popularnością w naszym kraju. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung szykuje budżetowy smartfon z 5G - Galaxy A22

 0