Samsung szykuje okulary rozszerzonej rzeczywistości. Wyciekły filmy koncepcyjne

Samsung szykuje okulary rozszerzonej rzeczywistości. Wyciekły filmy koncepcyjne

Jak wynika z ostatnich przecieków, Apple szykuje już swoje urządzenia rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, ale wygląda na to, że Samsung nie zamierza pozostawiać tego segmentu gigantowi z Cupertino bez walki. WalkingCat udostępnił w sieci filmy, które zdają się prezentować koncepcyjną wizję firmy Samsung dotyczącą okularów rozszerzonej rzeczywistości. Okulary Glasses Lite byłyby skierowane do zwykłych użytkowników i pozwalały im oglądać filmy, czat wideo lub pracować bez konieczności posiadania dużego, konwencjonalnego wyświetlacza. Sprzęt Koreańczyków posiadać ma nawet „tryb okularów przeciwsłonecznych” do przyciemniania obrazu, który przyda się w momencie, kiedy bardziej interesuje nas ochrona oczu niż interakcja z wirtualnymi ekranami.

W sieci pojawiły się filmy, które zdają się prezentować koncepcyjną wizję firmy Samsung dotyczącą okularów rozszerzonej rzeczywistości.

Tymczasem film „Next Wearable Computing” przedstawia, w jaki sposób okulary AR mogą pomóc w pracy. Biuro AR już samo w sobie jest ciekawą koncepcją, ale możemy także prowadzić rozmowy holograficzne, podczas których uczestnicy są obecni w pokoju. Symulacje AR pomogłyby nawet odkrywać cyfrową przestrzeń (jak np. projekt pokoju), jakbyśmy oglądali go w fizycznej formie. Nie wiemy jednak, czy ten koncept przekuje się w realny produkt. Glasses Lite to bardziej realistyczny pomysł niż Next Wearable Computing, ale ujawnione materiały wydają się bardziej reprezentować wizję, czyli to, co chciałby zrobić Samsung, niż prototyp prawdziwego projektu. 

Część funkcjonalności zdaje się tu pokrywać z już istniejącymi produktami, takimi jak HoloLens firmy Microsoft. Różnica, jak można się domyślić, polega na tym, że Samsung porzuciłby nieporęczne headsety na rzecz niewielkich okularów. Trzeba przyznać, że zapowiada się to naprawdę ekscytująco, nawet jeśli miną lata zanim rzeczywiście taki sprzęt trafi w nasze ręce. AR jest uważane za jeden z kolejnych przełomów technologicznych, a firmy takie jak Apple i Microsoft mocno stawiają (czytaj inwestują) na AR, chcąc skomercjalizować tę technologię. Samsung jako jeden z gigantów nie może pozostawać z tyłu, by później nie obudzić się z ręką w nocniku. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung szykuje okulary rozszerzonej rzeczywistości. Wyciekły filmy koncepcyjne

 0