Samsung szykuje rywala dla gogli od Apple. Kiedy premiera?

Samsung szykuje rywala dla gogli od Apple. Kiedy premiera?

Apple widocznie zmotywowało swojego największego rywala na rynku smartfonów do podjęcie rękawicy również w segmencie gogli AR/VR. Samsung ma bowiem szykować swoją odpowiedź na Apple Vision Pro. Nowe doniesienia zdradzają, kiedy należy spodziewać się gadżetu od Samsunga.

Produkcja gogli od Samsunga została przesunięta

Wraz z nowym zestawem o nazwie Vision Pro, Apple zamierza podbijać rynek gogli AR/VR. I ma ku temu bardzo solidne podstawy. Gogle z logo nadgryzionego jabłka są bowiem wręcz naszpikowane zaawansowaną technologią. Samsung nie chce jednak ułatwiać zadania rywalowi z Cupertino. Południowokoreański gigant technologiczny szykuje swoją odpowiedź na Vision Pro.

Rozpoczęcie produkcji dopiero w czerwcu 2024 roku oznaczałoby, że wejścia na rynek gogli Samsunga możemy oczekiwać gdzieś w 2025 roku.

Według nowych doniesień, konkurencyjny produkt Samsunga nie ma jednak tak dobrych podzespołów, jak Vision Pro. Znany leakster, Revegnus, pisze, że Samsung przełożył początkowy termin produkcji gogli, który był ustalony na koniec tego roku. Teraz produckja zaplanowana jest dopiero na czerwiec przyszłego roku. Revegnus twierdzi, iż jest to spowodowane faktem posiadania przez Vision Pro lepszego wyświetlacza niż ten, który miałby być montowany w goglach Samsunga.

Oby Samsung przygotował coś znacznie lepszego niż prototyp

Rozpoczęcie produkcji dopiero w czerwcu 2024 roku oznaczałoby, że wejścia na rynek gogli Samsunga możemy oczekiwać gdzieś w 2025 roku. Niewykluczone również, że będą one początkowo dostępne tylko w wybranych krajach. Według wcześniejszych pogłosek (via Wccftech), Samsung zdążył już opracować prototyp swoich gogli, jednak zdecydował się na prace nad czymś znacznie lepszym. Prototyp był wyposażony w chip Exynos 2200, który nie miałby szans w rywalizacji z zestawem M2 + R1, oferowanym przez Vision Pro. Jeśli Samsung poważnie myśli o rywalizacji z Apple, to musi postawić na coś dużo lepszego niż stary Exynos.

Gogle Vision Pro mają być dostępne w sprzedaży na początku 2024 roku, ale wyłącznie w USA. Na pojawienie się gadżetu w Europie poczekamy najpewniej do 2025 roku. Wtedy też powinny zadebiutować Gogle od Samsunga. Nawet jeżeli Samsung nie byłby w stanie dostarczyć tak dobrej specyfikacji, jak Apple, wciąż może powalczyć ceną. Przypomnijmy, że Vision Pro mają kosztować 3500 dolarów. Nawet przy gorszej specyfikacji, obniżając cenę o bardzo optymistyczne 1000 dolarów, propozycja Samsunga mogłaby stać się znacznie bardziej atrakcyjna.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung szykuje rywala dla gogli od Apple. Kiedy premiera?

 0