Samsung trolluje Apple w najnowszym klipie reklamowym

Samsung trolluje Apple w najnowszym klipie reklamowym

Popularny południowokoreański producent dość niespodziewanie postanowił zaatakować amerykańską korporację. Co ciekawe nie jest to ich pierwszy tego typu wybryk w historii. 

Samsung postanowił dość mocno uderzyć w odwiecznego konkurenta Apple najnowszym spotem reklamowym wyśmiewającym ich flagowy produkt, jakim jest iPhone. Klip skupia się na problemie, który swego czasu dotknął posiadaczy smartfonów tej firmy mianowicie — celowym spowolnieniu urządzeń. Dokładniej chodziło o to, że po zmianie akumulatora iPhone osiągał znacznie lepsze wyniki w testach benchmarkowych. Okazało się, iż projektanci ukryli w telefonie funkcję spowalniania jego pracy tak, by mógł, jak najdłużej wytrzymać na pojedynczym ładowaniu. Apple przyparte do muru postanowiło dokonać masowej wymiany wadliwych baterii. W naszym kraju koszt takiej usługi oscylował w graniach 129 złotych (z obniżonych 349 zł).

W najnowszym klipie Samsung wyśmiewa m.in. aferę Apple związaną ze spowalnianiem pracy iPhone'ów 

Wspomniany materiał skupia się na posiadaczce modelu iPhone'a 6, która wyraźnie sfrustrowana prędkością działania swego smartfonu postanawia spojrzeć na produkt konkurencyjnego Samsunga. Notabene korporacja postanowiła również dać prztyczka w nos w kwestii popularnego ostatnimi czasy i stosowanego przez coraz większą ilość twórców wycięcia w ekranie. Tutaj ofiarą padł iPhone X. Kwestia tego, czy spot został zrobiony w dobrym guście, a także nie uderza za mocno w fanbojów loga z jabłkiem jest sprawą indywidualną, aczkolwiek momentami nie da się nie uśmiechnąć. Ciekawe, czy na tym odwiecznym pojedynku dwóch rynkowych gigantów nieoczekiwanie skorzysta ktoś inny, w myśl powiedzenia Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung trolluje Apple w najnowszym klipie reklamowym

 0