Samsung ujawnił Galaxy S Light Luxury

Samsung ujawnił Galaxy S Light Luxury

Bez wielkiej pompy Samsung zaprezentował obiekt wielu ostatnich plotek, a więc mniejszego członka popularnej serii Galaxy. Niestety wiele wskazuje na to, że będzie on dostępny wyłącznie w Chinach.

Całkiem niedawno pisaliśmy o możliwym zaprezentowaniu przez Samsunga mniejszej wersji flagowego Galaxy S8. Jak już jednak wiemy, ów scenariusz ziści się, ale nie do końca, ponieważ właściwy telefon został właśnie ujawniony pod nazwą Galaxy S Light Luxury. Smartfon wygląda niemal identycznie jak jego większy odpowiednik, mimo iż nie posiada porównywalnej specyfikacji. Zastosowano tutaj 5,8-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2220 x 1080 pikseli. Z przodu umieszczono 8-megapikselowy aparat fotograficzny zaś z tyłu wartość kamery wynosi dokładnie 16-megapikseli. Nie mogło także zabraknąć miejsca na czytnik linii papilarnych. Urządzenie wspiera ponadto takie modne standardy jak NFC oraz Dual SIM.

Prawdopodobnie jedynym docelowym rynkiem dla Samsung Galaxy S Light Luxury pozostają Chiny

Serce Galaxy S Light Luxury stanowi ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 660 wspomagany przez 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci na dodatkowe dane. Całość zasila bateria 3000 mAh. Na pokładzie znajdziemy ponadto Androida w wersji 8.0 Oreo. Co ciekawe telefon jest wodoszczelny. Prezentowany model kosztuje ¥ 3999 (625 dolarów). Jednak klienci, którzy zdecydują się na zakup w ramach przedsprzedaży otrzymają go za dokładnie 3699 (578 USD). Niestety Samsung uruchomił sprzedaż tylko w Chinach i według wielu opinii raczej mało prawdopodobne, by smartfon trafił do dystrybucji europejskiej, czy jakiejkolwiek innej. A szkoda, ponieważ ujawnione wydanie prezentuje się niezwykle okazale na tyle konkurencyjnych produktów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung ujawnił Galaxy S Light Luxury

 0