Samsung ujawnił, że zbuduje własny headset rozszerzonej rzeczywistości

Samsung ujawnił, że zbuduje własny headset rozszerzonej rzeczywistości

W trakcie wydarzenie Galaxy Unpacked, Samsung ogłosił nie tylko nowe smartfony i laptopy, ale zapowiedział również budowę swoich własnych okularów rozszerzonej rzeczywistości. Headset powstanie dzięki połączeniu sił z Google oraz Qualcomm. Ponadto, firma ma współpracować z Meta oraz Microsoft. Urządzenie ma podobno zadebiutować już wkrótce.

Wczorajsze wydarzenie Galaxy Unpacked było prawdziwą gratką dla fanów Samsunga. Koreański gigant technologiczny zaprezentował światu między innymi kolejną generację swoich smartfonów - Galaxy S23. Oprócz nich mieliśmy okazję zobaczyć także nowe laptopy Galaxy Book 3. Jakby tego było mało, Samsung ogłosił również, iż pracuje nad swoimi okularami rozszerzonej rzeczywistości (XR), które w domyśle mają konkurować z propozycją od Apple. W tym celu firma połączyła siły z Google oraz Qualcomm. W rezultacie, headset XR Samsunga wykorzystuje wyspecjalizowany chipset przetwarzania stworzony przez Qualcomm oraz pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji, która została stworzona specjalnie dla urządzeń do noszenia.

Samsung ogłosił również, iż pracuje nad swoimi okularami rozszerzonej rzeczywistości (XR), które w domyśle mają konkurować z propozycją od Apple. W tym celu firma połączyła siły z Google oraz Qualcomm.

Gogle VR

Koreańczycy podobno współpracują również z Meta oraz Microsoft. Szef Samsung MX podkreślił, że aby headset odniósł sukces, zarówno platforma, jak i oprogramowanie muszą być gotowe. W innym wypadku Samsung mógłby podzielić los innych firm, które starały się wejść na ten rynek bez dopracowanego oprogramowania. Samsung już wcześniej działał w branży headsetów, wprowadzając zestaw Gear VR w 2015, czy okulary rzeczywistości mieszanej dla komputerów PC. Niestety oba urządzenia zostały finalnie wycofane z produkcji.

Obecność tak dużego gracza na tym stosunkowo nowym rynku z pewnością pokazuje, w którym kierunku powoli zmierza technologia. Headset Samsunga będzie najpewniej konkurencją dla podobnego produktu od Apple. Urządzenie z logo nadgryzionego jabłka ma podobno kosztować aż 3000 dolarów. Niestety nie wiemy, ile trzeba będzie zapłacić za propozycję koreańskiego giganta. Liczmy zatem na więcej informacji w najbliższej przyszłości.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung ujawnił, że zbuduje własny headset rozszerzonej rzeczywistości

 0