Samsung w tegorocznych telewizorach będzie instalował bloatware od McAfee

Samsung w tegorocznych telewizorach będzie instalował bloatware od McAfee

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że nowy sprzęt elektroniczny często posiada wgrany przez producenta bloatware, czyli zbędne oprogramowanie, którego nie potrzebujemy, zużywające zasoby komputera, nie wnosząc przy tym żadnej szczególnej wartości. Dotychczas tyczyło się to głównie komputerów (w szczególności laptopów) oraz urządzeń mobilnych, takich jak smartfony. Samsung wpadł jednak na pomysł, żeby instalować tego typu software na swoich telewizorach smart TV. Jest to wynik współpracy koreańskiego giganta z firmą McAfee, w związku z którą jej oprogramowanie antywirusowe preinstalowane będzie na nowych smartfonach Galaxy S10 (czego można było się spodziewać), ale również wspomnianych telewizorach Samsunga, co jest nieoczekiwanym i mało zrozumiałym ruchem, który raczej nie będzie cieszył się uznaniem użytkowników.

Samsung wpadł jednak na pomysł, żeby instalowaćbloatware od McAfee na swoich tegorocznych telewizorach smart TV.

I tak, wszystkie tegoroczne telewizory smart TV od Samsunga posiadać będą fabrycznie instalowane oprogramowanie McAfee Security dedykowane telewizorom. Pierwsze co zastanawia, to fakt, po co w ogóle program antywirusowy w telewizorze, tym bardziej, że urządzenia z tej kategorii obywały się dotychczas bez tego typu zabezpieczenia, bez większych problemów. Co więcej, dotychczas producenci smart TV ograniczali się jedynie do preinstalowania typowych popularnych aplikacji, głównie do streamingu, takich jak Netflix, Amazon Video czy HBO GO, ponieważ te miały realną wartość z punktu widzenia użytkowników. Oczywiście Samsung tłumaczy tę decyzję chęcią ochrony klientów przed złośliwym oprogramowaniem.

W wydanym komunikacie czytamy: „McAfee rozszerzyło swój kontrakt o McAfee Security preinstalowane na każdym Smart TV od Samsunga produkowanym w 2019 roku. Samsung jest nie tylko liderem jeśli chodzi o światowy rynek Smart TV, ale i pierwszym instalującym aplikacje bezpieczeństwa na swoich urządzeniach, podkreślając swoje zaangażowanie w tej sprawie. McAfee Security for TV skanuje aplikacje uruchamiane na TV, żeby zidentyfikować i usuwać malware.” Pytanie tylko, skąd nasz smart TV pobrać ma malware, skoro modele Samsunga działają w oparciu o autorski system Tizen (kto pisze złośliwe oprogramowanie na ten OS?) i nadzorowany przez producenta sklep z aplikacjami. Ciekawe także, jak McAfee Security wpłynie na działanie systemu, który na telewizorach Samsunga i tak nie jest demonem szybkości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung w tegorocznych telewizorach będzie instalował bloatware od McAfee

 0