Samsung w tym roku może wprowadzić smartfonową matrycę 150 MP Nonacell

Samsung w tym roku może wprowadzić smartfonową matrycę 150 MP Nonacell

Samsung w swoim najnowszym Galaxy S20 Ultra wprowadził imponujący sensor 108 MP. Firma prawdopodobnie zastanawia się, jak podnieść poprzeczkę jeszcze bardziej pod względem liczby megapikseli. Najnowsze pogłoski mówią, że firma pracuje nad 150-megapikselowym czujnikiem Nonacell o wielkości 1 cala, który na rynku ma pojawić się w czwartym kwartale 2020 roku. Po latach przerwy, powróciła walka na matryce z jak największą ilością megapikseli i wygląda na to, że koreański gigant nie ma konkurencji, która mogłaby przeszkodzić im w rozwoju. Nieoficjalnie mówi się, że Xiaomi będzie jednym z pierwszych, którzy wykorzystają czujnik 150 MP Nonacell w jednym ze swoich flagowych smartfonów. Mówi się również, że oficjalne zaprezentowanie tego flagowca będzie miało miejsce w czwartym kwartale 2020 roku. Niedługo potem zarówno OPPO jak i Vivo mają zacząć korzystać z tej technologii we własnych telefonach od początku 2021 roku.

Xiaomi ma być jednym z pierwszych, którzy wykorzystają czujnik 150 MP Nonacell w jednym ze swoich flagowych smartfonów.

Czwarty kwartał 2020 roku będzie również okresem, w którym Qualcomm zaprezentuje 5 nm układ Snapdragon 875. Sensor Nonacell 150MP będzie oferować zaawansowaną technikę łączenia pikseli,  podobnie jak Galaxy S20 Ultra, w celu rejestrowania bardzo szczegółowych zdjęć w warunkach słabego oświetlenia. Ostatecznym rezultatem będzie prawdopodobnie 16-megapikselowy obraz z pikselami o nieco poprawionej wydajności w słabym świetle, przynajmniej zgodnie z tym, co sugerowały przecieki na początku tego roku. Plotki mówią również, że Samsung wypuści matrycę 144 MP , możliwe jednak, że chodziło tu właśnie o 150 MP Nonacell. Musimy jednak poczekać na weryfikację informacji. Należy zauważyć, że Snapdragon 865 obsługuje również 200 MP sensory, więc nie trzeba czekać na nowy układ, by już skorzystać z tej technologii. 

 

Snapdragon 875 ma jednak zaobserwować znaczną poprawę wydajności w przypadku sensorów o wysokiej rozdzielczości, szczególnie jeśli chodzi o nagrywanie wideo w rozdzielczości 8K w dłuższych przedziałach czasowych. Ponadto, jeśli Samsung rzeczywiście opracowuje 150-megapikselowy sensor Nonacell, to być może wkrótce usłyszymy wiadomości na temat wspierającego nowości układu Exynos. Nieoficjalne doniesienia mówią, że ​​podobno firma pracuje nad Exynosem 1000 , który może opierać się na rdzeniach Cortex-A78 i prawdopodobnie GPU opartym na architekturze AMD RDNA.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung w tym roku może wprowadzić smartfonową matrycę 150 MP Nonacell

 0