Samsung: wdrażanie komercyjnej sieci 6G nastąpi w 2028 roku

Samsung: wdrażanie komercyjnej sieci 6G nastąpi w 2028 roku

Chociaż 6G pozostaje technologią przyszłości, a 5G jest stopniowo udostępniane w kolejnych miejscach globu, to nie przeszkadza producentom pracować nad szóstą generacją. Do tej grupy zalicza się Samsung, który oczekuje, że 6G będzie wcześnie skomercjalizowane w 2028 roku, natomiast do szerszego grona odbiorców trafi dwa lata później. W opublikowanym dokumencie gigant przyznaje wprawdzie, iż 5G pozostaje na początkowej fazie wchodzenia w rynek, tak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już myśleć o jego następcy, gdyż cały proces potrwa 10 lat począwszy od wstępnych badań do komercjalizacji tej technologii. Sunghyun Choi, szef Advanced Research Communication Center, powiedział, że firma rozpoczęła już badania i rozwój 6G. Co ciekawe przyszła generacja ma przynieść wiele zmian zapewniając większą niż obecnie elastyczność, integrację sieci czy nawet zaawansowane rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. To oczywiście wizja na ten moment stosunkowo odległej przyszłości, lecz jak widzimy producenci już działają i Samsung nie jest w tym przypadku odosobniony.

Samsung oczekuje, że 6G będzie wcześnie skomercjalizowane w 2028 roku.

Kolejnym jest bowiem Huawei, który swoje plany zdradził w ubiegłym roku. Zgodnie z ówczesnymi doniesieniami chińskie przedsiębiorstwo rozpoczęło prace nad technologią w swoim centrum badawczym zlokalizowanym w stolicy Kanady — Ottawie. Przy projekcie firma współpracuje z 13 uniwersytetami oraz instytucjami badawczymi. Warto wspomnieć, że Chińskie Ministerstwo Nauki i Technologii rozpoczęło prace przygotowawcze angażując grupę doświadczonych ekspertów, którzy twierdzą, iż prędkości osiągane przez następną generację rzeczonej technologii mogą być aż 8000 razy wyższe niż zapewnia 5G. W praktyce szybkość wyniesie nawet 1 TB/s. Co ciekawe inny pogląd odnośnie prędkości 6G mają japońscy eksperci przyznający, że technologia będzie minimum 10 razy szybsza od 5G.

Cóż powinniśmy się tym samym uzbroić w cierpliwość. Przypomnijmy, że 15 lat zajęło światu wprowadzenie standardu 3G, zaś prace nad 5G rozpoczęto w 2008 roku, czyli dość dawno temu. Na razie niemałe problemy napotkało 5G, które przez różne grupy społeczne jest oskarżane o negatywne wpływanie na zdrowie człowieka. Oczywiście powstało na ten temat wiele mitów oraz faktów i najwyraźniej niektórym ciężko te dwie rzeczy od siebie odróżnić. O dziwo część osób próbowała nawet połączyć pandemię koronawirusa ze wspomnianą technologią, aczkolwiek zgodnie z pojawiającymi się informacjami tego rodzaju teorie nie zostały potwierdzone naukowo.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung: wdrażanie komercyjnej sieci 6G nastąpi w 2028 roku

 0