Samsung wstydzi się Exynosów? Producent komentuje plotki o zmianie nazwy

Samsung wstydzi się Exynosów? Producent komentuje plotki o zmianie nazwy

Według informacji przekazanych przez Samsunga, dział półprzewodników firmy odrzucił doniesienia, które pojawiły się na platformie X, sugerujące plany rebrandingu chipów Exynos.

Południowokoreański gigant technologiczny wyjaśnił, że nie ma w planach zmiany nazw chipów stosowanych w wielu modelach swojej linii smartfonów i wszystkie spekulacje na temat rebrandingu są nieprawdziwe. Procesory mobilne Exynos firmy Samsung konkurują z chipami MediaTek i Qualcomm Snapdragon, będąc jednocześnie używanymi do napędzania niektórych telefonów Samsunga.

Samsung twierdzi, że wszystkie pogłoski związane z rebrandingiem chipów do smartfonów są fałszywe.

W ostatnim wpisie informatora @oreXda na platformie X pojawiła się informacja, że Samsung zamierza zmienić nazwę swoich chipów mobilnych Exynos na „Dream Chip” lub „Dream”. Jednak firma stanowczo zaprzeczyła tym doniesieniom w oświadczeniu przesłanym do Android Authority. „Plotka o rebrandingu nie ma pokrycia. Nazwa marki, o której mowa, to jedynie wewnętrzne oznaczenie projektu” – stwierdził Samsung w komunikacie. W odpowiedzi na kolejne zapytanie serwisu, firma ponownie potwierdziła, że wszelkie plotki dotyczące planów rebrandingu rodziny procesorów mobilnych Exynos są „nieprawdziwe”. Samsung od ponad dekady stosuje chipy Exynos w swoich smartfonach, co wydaje się potwierdzać mało prawdopodobne możliwości zmiany nazw ich procesorów mobilnych w przyszłości.

Flagowe chipy Exynos od Samsunga faktycznie konkurują z ofertami firm MediaTek i Qualcomm, a wydajność ich procesorów mobilnych nieznacznie odbiega od wyników innych producentów chipów. Klienci zgłaszali jednak problemy z wytrzymałością baterii i problemami termicznymi w najwyższej klasie telefonów z chipami Exynos, choć firma nadal planuje wykorzystać swoje układy w przyszłych flagowych smartfonach.

Według najnowszych informacji, producent telefonów zamierza wyposażyć niektóre modele nadchodzącej serii Samsung Galaxy S24 w chipy Exynos 2400. W przeciwieństwie do ubiegłego roku, kiedy wszystkie modele Galaxy S23 otrzymały Snapdragona 8 Gen 2 for Galaxy, teraz wydaje się, że tylko Galaxy S24 Ultra zostanie wyposażony w układ Snapdragona na wszystkich rynkach. Pozostałe modele otrzymają chipy Exynos 2400, z wyjątkiem Chin i Stanów Zjednoczonych, gdzie wszystkie trzy modele z tej serii zostaną z chipami Snapdragon. 

Obserwuj nas w Google News

Tagi

Mobile

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung wstydzi się Exynosów? Producent komentuje plotki o zmianie nazwy

 0