Samsung wyprzedził Huawei ponownie stając się największym sprzedawcą smartfonów

Samsung wyprzedził Huawei ponownie stając się największym sprzedawcą smartfonów

Walka o fotel lidera na rynku smartfonów trwa cały czas, ale przez pewien okres nikt nie mógł dorównać pierwszemu w tej stawce Samsungowi. Udało się tego dokonać mimo kłopotów Huawei, który w drugim kwartale bieżącego roku wyprzedził producenta serii Galaxy. Chiński gigant już w kwietniu stał się największą firmą sprzedającą tego rodzaju urządzenia, zaś powodem takiego stanu rzeczy były sukcesy Huawei odniesione w Państwie Środka oraz spadek popularności Samsunga w Europie. Nic nie trwa jednak wiecznie i zgodnie z raportem Counterpoint w sierpniu Samsung odzyskał miano największego sprzedawcy smartfonów na świecie. Zgodnie z dokumentem opracowanym przez Counterpoint Research, Samsung dwa miesiące temu miał 22 procent udziałów w rynku, natomiast Huawei przypadło 16 procent. Przykładowo w kwietniu ten drugi wyprzedził konkurenta 1 pkt. procentowym, a wynik wyniósł kolejno 20 procent oraz podczas 21 procent.

Samsung pokonał w sierpniu Huawei stając się firmą z największym udziałem na rynku smartfonów.

Samsung wyprzedził Huawei ponownie stając się największym sprzedawcą smartfonów

Samsungowi udało się poprawić swój udział w rynku po zniesieniu lockdownu w większości regionów świata spowodowanego pandemią COVID-19. Dodatkowo firma stosowała agresywną kampanię internetową w Indiach, gdzie udało jej się osiągnąć najwyższy od dwóch lat udział w rynku. Z drugiej strony mamy Huawei, którego smartfony dla części osób nie są aż tak atrakcyjne, jak dawniej z powodu nałożonego przez amerykański rząd zakazu handlu z tamtejszymi przedsiębiorstwami. Doprowadziło to m.in. do tego, że system Android zainstalowany na sprzęcie chińskiego dostawcy pozbawiono kluczowych usług w tym sklepu Play Store. Apple utrzymał 12-procentowy rezultat z kwietnia również w sierpniu z powodu wysokiej sprzedaży iPhone'ów 11 i iPhone SE 2020. Wynik giganta z Cupertino może ulec poprawie, gdy seria iPhone 12 zacznie trafiać do konsumentów.

Co ciekawe w sieci dostępny jest też inny raport od IDC obejmujący cały drugi kwartał 2020 roku. W nim to Huawei dzierży palmę pierwszeństwa sprzedając 55,8 mln telefonów (20,20 proc. udziałów), na drugim miejscu uplasował się Samsung - 54,7 mln (19,50 proc. udziałów), a trzecie przypadło Apple - 37,6 mln (13,60 proc. udziałów). Jeżeli chodzi o Samsunga oraz Huawei są to różnice minimalne, istnieje więc prawdopodobieństwo, że po dobrych osiągnięciach z wakacji Samsung będzie liderem w również w całym trzecim kwartale obecnego roku. Nie wiadomo jednak jak znów nasilająca się fala pandemii koronawirusa wpłynie na branżę smartfonów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung wyprzedził Huawei ponownie stając się największym sprzedawcą smartfonów

 0