Samsung wyśmiewa brak aplikacji i usług Google w Huawei Mate 30?

Samsung wyśmiewa brak aplikacji i usług Google w Huawei Mate 30?

Mate 30 to pierwszy smartfon Huawei, którego chociaż wyposażono w Androida 10, to będzie pozbawiony kluczowych aplikacji Google wliczając w to oczywiście dla większości najważniejszy sklep Play. Niestety jest to konsekwencja trwającej wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi oraz Chinami. Dodatkowo jakiś czas temu technologiczny gigant podpadł administracji Donalda Trumpa co w konsekwencji doprowadziło do wpisania go na specjalną listę uniemożliwiającą wymianę produktów z amerykańskimi firmami. Zakaz dotyczy nie tylko mobilnego systemu Google, ale np. procesorów Snapdragon od Qualcomm. Co prawda niedawno rząd USA przedłużył Huawei do listopada tymczasową licencję zezwalającą na współpracę z lokalnymi podmiotami, ale najwidoczniej producent wolał w tym przypadku nie ryzykować lub pomału zacząć przyzwyczajać użytkowników swoich smartfonów do życia bez rozwiązań Google.

Samsung w wysłanej do użytkowników wiadomości wyróżnił swój smartfon posiadający pełen dostęp do usług Google. Tym samym firma wykorzystała niekorzystną sytuację Huawei, którego Mate 30 będzie pozbawiony kluczowych aplikacji Androida.

Samsung pozostaje firmą, która raczej nie codziennie pozwala sobie na wykorzystywanie problemów przeciwników czy ich wyśmiewanie, ale tym razem postanowiła zrobić wyjątek i oberwało się właśnie Huawei. Południowokoreańska korporacja wykorzystała fakt braku aplikacji Google w Mate 30 i wysłała do klientów z Ameryki Łacińskiej wiadomość pisząc: „ciesz się aplikacjami, usługami oraz aktualizacjami Google". Do e-maila dołączono także obrazek prezentujący logo Samsunga oraz Google obok siebie, a również flagowca Galaxy Note 10 wyświetlający na ekranie pełen zestaw programów Google. Co oczywiste cały zabieg kojarzy nam się z niedawną prezentacją Mate 30 i Huawei. Przy okazji tuż pod tekstem umieszczono reklamę oferty YouTube Premium. Czy Chińczycy powinni poczuć się urażeni? Niekoniecznie bowiem w przeszłości wiele korporacji wykorzystywało tego rodzaju kampanie.

Samsung wyśmiewa brak aplikacji i usług Google w Huawei Mate 30? Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro oficjalnie. Znamy ceny i specyfikacje

Sceptycy mogą co prawda bronić Samsunga twierdząc, że nie zrobił tego celowo, ale raczej tekst oraz czas wysłania tej wiadomości nie jest przypadkowy. Ponadto twórcom serii Galaxy może zależeć na gorszym losie konkurenta, ponieważ ten mocno deptał im po piętach, planując prześcignięcie w ilości sprzedanych urządzeń. Konflikt z USA, które czemu nie zaprzeczał sam Donald Trump wykorzystują Huawei jako kartę przetargową w walce z Chinami powoduje, iż wizja wygrania z Samsungiem znacząco się oddala zaś przychody płynące z dystrybucji smartfonów również będą sporo mniejsze od wcześniej prognozowanych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung wyśmiewa brak aplikacji i usług Google w Huawei Mate 30?

 0