Samsung z rekordowymi zyskami w pierwszym kwartale 2018 roku?

Samsung z rekordowymi zyskami w pierwszym kwartale 2018 roku?

Samsung opublikował najnowsze prognozy dotyczące zysków za I kwartał 2018 roku i tym samym może poszczycić się kolejnym rekordem, jaki osiągnie w tak krótkim czasie.

Firma spodziewa się zysków w wysokości około 14,6 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 57,6% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Według Bloomberga przewidywania Samsunga wyprzedzają prognozy sporządzone przez większość analityków. Dane obejmują oczywiście dystrybucję flagowych modeli smartfonów Galaxy S9 oraz S9 Plus, lecz większość pieniędzy pochodzi ze sprzedaży chipów. Korporacja stała się największym na świecie producentem układów scalonych w czwartym kwartale 2017 roku (po raz pierwszy od blisko 25 lat), wyrzucając z siedzenia Intela. Ciągły popyt na układy wykorzystywane w serwerach, czy telefonach komórkowych utrzymał Samsunga na rekordowym pułapie zysku.

Według prognoz Samsunga zysk wygenerowany przez firmę na początku roku ma być jeszcze większy niż 12 miesięcy wcześniej

Niestety nie wszystkie wieści dla koreańskiego giganta były optymistyczne, gdyż jego akcje spadły o 5% w obecnym roku po przyroście kilkanaście miesięcy wcześniej. Analitycy oczekują podobnych, a nawet niższych zysków w drugim kwartale, co wynika z mniejszego wzrostu cen chipów, czy większych wydatków na kampanię marketingową Galaxy S9. Pomimo utrzymujących się wartości pamięci RAM Samsung wciąż osiągnie rekordowe wpływy w trwającym roku. Spowodowane może to być faktem, iż atrakcyjne okazje zwiększają popyt i zarazem zyski firmy. Nie da się ukryć, że wielką nadzieję dla zarządu jest debiut S9, choć jak wynika z oficjalnych specyfikacji ów model będzie jedynie rozwinięciem pomysłów poprzednika, a nie prawdziwą branżową rewolucją.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung z rekordowymi zyskami w pierwszym kwartale 2018 roku?

 0