Samsung za darmo sterylizuje smartfony, bez względu na markę

Samsung za darmo sterylizuje smartfony, bez względu na markę

Samsung ogłosił uruchomienie specjalnej akcji sterylizacji smartfonów za pomocą dedykowanych temu celowi urządzeń. Co bardzo istotne wcale nie potrzeba posiadać telefonu od koreańskiego producenta, co znaczy, że z oferty mogą skorzystać wszyscy niezależnie od marki. Posiadacze urządzeń LG, Sony, Xiaomi i innych mogą udać się na stoisko Samsunga (lista lokalizacji pod TYM adresem) i przekazać pracownikom swoje urządzenie do czyszczenia. Firma nie mówi oficjalnie, że cała akcja ma związek z epidemią koronawirusa, jednak ostatnie wydarzenia nie pozostawiają wątpliwości, że wszystko jest powiązane.

Samsung uruchamia akcję sterylizacji smartfonów dla posiadaczy wszystkich urządzeń, bez względu na markę.

Nie trzeba być producentem smartfonów, by wiedzieć, że smartfony są bardzo zanieczyszczonymi urządzeniami, podobnie jak klawiatury komputerów. Samsung ma jednak świadomość, że w domowych warunkach ciężko będzie pozbyć się osiadających na urządzeniach mikrobów i stąd pomysł na pomoc dla użytkowników. Oczywiście można posiłkować się domowymi sposobami, co jest bardzo wskazane, jak choćby przecieranie smartfona spirytusem (z zachowaniem ostrożności i unikając wniknięcia cieczy do otworów), łatwiej jednak poddać urządzenie działaniom promieni ultrafioletowych.

Koreański producent w punktach Samsung Brand Store i w autoryzowanych punktach serwisowych oferuje dostęp do urządzeń do dezynfekcji, które dzięki wykorzystaniu promieni UV-C mają usunąć nawet 99,99 procent bakterii i wirusów. Czas trwania całego zabiegu to około 10 minut i nie trzeba czekać w kolejkach, bo do jednego sterylizatora można włożyć kilka smartfonów jednocześnie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung za darmo sterylizuje smartfony, bez względu na markę

 0