Samsung zakończył wspieranie Galaxy S6

Samsung zakończył wspieranie Galaxy S6

Opublikowana przez Samsunga lista wspieranych urządzeń dość jasno pokazuje, że czas kluczowego niegdyś Galaxy S9 dawno się skończył. 

Jednym z problemów trapiących większość tańszych smartfonów jest dość szybki koniec publikacji nowszych aktualizacji Androida, tym samym urządzenie, za które zapłaciliśmy przykładowo około tysiąca złotych, staje się przestarzałe po dwóch latach. Mimo wszystko istnieją firmy wypuszczające update'y nawet wiele lat po premierze telefonu, a prym wśród nich wiedzie, chociażby Samsung. Niestety postanowił on zrobić wyjątek od reguły i zakończyć oficjalne wspieranie obecnego na rynku od 2015 roku flagowca Galaxy S6. Notabene model ten wymazał niemiłe wspomnienie po S5 oraz przywrócił korporacji świetność w branży komórek, sprzedając się w znacznej liczbie egzemplarzy (zapewne do dzisiejszego dnia korzysta z niego spora część społeczeństwa).

Android Oreo będzie najpewniej ostatnią wersją systemu jaką otrzymają posiadacze S6

Niedawno urządzenie otrzymało istotną aktualizację w postaci Nougat 7.0. Samsung obiecał również opublikowanie Androida Oreo (konkretne terminy nie zostały sprecyzowane), aczkolwiek niestety będzie, to ostatni build mobilnego systemu dedykowany rzeczonemu telefonowi. Jest to raczej przesądzony krok, gdyż flagowiec zniknął z comiesięcznej listy aktualizacji (co ciekawe posiadacze S6 otrzymają następne poprawki dotyczące bezpieczeństwa). Spać spokojnie mogą z kolei właściciele m.in. S7, S8, S9, czy Galaxy A5 (2016, 2017) oraz A8 (2018). Kwestia zakończenia wsparcia ledwo po dwóch latach od premiery jest mocno dyskusyjna. Logicznie rzecz biorąc posiadacze drogich komórek, chcieliby otrzymywać nowe wersje systemu przez jak najdłuższy okres, jednakże jak wspominaliśmy, istnieją firmy uśmiercające swe produkty znacznie szybciej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung zakończył wspieranie Galaxy S6

 0