Samsung zamierza przyspieszyć premierę Galaxy S21

Samsung zamierza przyspieszyć premierę Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 lub Galaxy S30 jak podają niektóre źródła to przyszłoroczny flagowiec południowokoreańskiego giganta, który jeżeli wierzyć dostępnej informacji zadebiutuje 6 tygodni wcześniej niż pierwotnie planowano. SamMobile wskazuje, że urządzenie zostanie zaprezentowane na początku stycznia 2021 roku z kolei produkcja podzespołów ruszy jeszcze w tym roku, co jest pewnym odejściem od wcześniejszego kalendarza. SamMobile powołujący się na źródła w Azji zaznacza jednak, że na dokładny termin musimy poczekać. Warto wspomnieć, że wcześniej wspominano o prezentacji smartfona w grudniu 2020 roku, aczkolwiek ów termin jest najmniej realny. Pośpiech ma być spowodowany pogarszającą się sytuacją Huawei na rynku, który wprawdzie w całym drugim kwartale utrzymał fotel lidera, ale w sierpniu został wyprzedzony przez Samsunga.

Samsung Galaxy S21 miałby pojawić się 6 tygodni wcześniej niż planowano.

Samsung zamierza przyspieszyć premierę Galaxy S21

Dodatkowo modele wchodzące w skład Galaxy S21 mają przechodzić certyfikację w odpowiednich agencjach. Pojawiają się w związku z tym pierwsze przecieki odnośnie specyfikacji urządzenia, które na wybranych rynkach otrzyma procesor Qualcomm Snapdragon 875, ale do Polski tradycyjnie trafi wersja z Exynosem i będzie to model Exynos 2100. Jeżeli ktoś liczył na wyświetlacz z odświeżaniem 144 Hz, to poczuje zawód, bowiem Samsung najpewniej zastosuje ekran Dynamic AMOLED 90 Hz (istnieje mała szansa, że lepsze rozwiązanie dostanie najdroższe wydanie). Nie powali również system ładowania wynoszący nie 65 W a 25 W. Całość zasili bateria o pojemności 4000 mAh. Cóż są to aktualnie nieoficjalne informacje i należy do nich podchodzić z dystansem.

Ostatnio Samsung zapowiedział Galaxy S20 Fan Edition, którego pozbawiono pewnych elementów, żeby obniżyć jego cenę. Co ważne napędzają go te same układy co w głównych modelach, czyli Exynos 990 dla wariantów 4G w niektórych regionach i Snapdragon 865, ale zaoszczędzono na pamięci i tak dostajemy 8 GB w maksymalnej wersji, z kolei na dane przypada do 256 GB miejsca. Do tego 6,5-calowy panel Infinity-O Super AMOLED o rozdzielczości to Full HD+ zamiast Quad HD+ Za Galaxy S20 FE z modemem 4G i Exynosem 990 należy zapłacić 2899 złotych zaś model ze Snapdragonem 865 i 5G kosztuje 3399 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung zamierza przyspieszyć premierę Galaxy S21

 0