Samsung zamierza sprzedać w 2021 roku 7 mln składanych smartfonów

Samsung zamierza sprzedać w 2021 roku 7 mln składanych smartfonów

Rynek składanych smartfonów rozwija się stopniowo, a do swoje urządzenia oferują kolejni producenci. Kilka propozycji ma Samsung, który liczy, że sprzeda od 6 do 7 milionów składanych telefonów w 2021 roku. Południowokoreańskie przedsiębiorstwo oczekuje, że prym będzie wiódł w tym przypadku Galaxy Z Fold 3 z zakładaną sprzedażą na poziomie 3 mln sztuk. Jest to wzrost względem wyniku osiągniętego rok temu wynoszącego 2 mln sprzedanych egzemplarzy. Co ciekawe firma miała wówczas nie osiągnąć założonego celu 4,5-5 milionów. Ciężko ocenić czy korporacji powiedzie się ta misja, ponieważ sukces ten pozostaje zależny od różnych czynników, z czego główny to oczywiście cena składanych smartfonów, która odstrasza klientów z mniej zasobnym portfelem. Właśnie dlatego Samsung chce wyprodukować nieco tańszy sprzęt.

Samsung planuje sprzedać w 2021 roku od 6 do 7 mln składanych smartfonów.

Producent pracuje nad przytoczonym Galaxy Z Fold 3 i jesteśmy już coraz bliżej oficjalnej prezentacji. Jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom najnowszy składak może zostać wyposażony w układ graficzny od AMD. Aby sprostać presji ze strony Qualcomma, Samsung nawiązał współpracę z AMD w zakresie udzielenia licencji na architekturę grafiki RDNA. Zastosowany procesor to z kolei Exynos 9925. Urządzenie będzie mieć ponadto kamerkę do selfie umieszczoną pod wyświetlaczem. Ten natomiast może dostać ładowarkę w zestawie, co w obliczu rezygnacji z tego przedmiotu przez niektórych producentów już nie jest takie oczywiste jak kiedyś. Zaoferuje ona moc 25 W. Telefon dostanie baterię o pojemności 4400 mAh. (dwa ogniwa po 2215 mAh i 2060 mAh). Samsung pracuje też nad Galaxy Z Flip 3.

Sprzęt trafi do sklepów 3 sierpnia i przekonać ma do siebie ceną i zostanie wyceniony na 999 albo 1099 dolarów co w przeliczeniu na złotówki daje około 3800-4200 zł. Będzie więc to niemała obniżka względem poprzednika kosztującego w momencie premiery przeszło 6 tysięcy złotych. Wewnątrz znajdziemy zapewne wydajne podzespoły złożone m.in. z procesora Qualcomm Snapdragon. Seria Galaxy Z Flip jest bardziej kompaktowa od Galaxy Z Fold i bez problemu zmieści się w każdej kieszeni.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung zamierza sprzedać w 2021 roku 7 mln składanych smartfonów

 0